HATAY’IN FUARI,EXPO

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :04.04.2022 10:09

HAYATTA NE VARSA HATAY’DA VAR!. Hatay’da halen devam etmekte olan EXPO HATAY 21’de bir çok etkinlikler yapılıyor. Açılıştan önceki tanıtım programıyla başlayan bu önemli fuar,1 Nisan’daki muhteşem açılışla start almış oldu. Günlerdir,hatta aylardır beklenen fuar,böylece kapılarını dünyaya açmıştır. Gayet iyi ve başarılı bir organizasyon.. 

 

Antakya ve İskenderun’daki özel olarak hazırlanmış alanlarda sanatın yanında,İlimizin mutfağı ve lezzetlerinin de tanıtımı yapılmaktadır. Fuar’da,sahne alan sanatçılar,bir birinden güzel şarkıları seslendirdiler. Stantlarda,ilimize özgü bir çok yöresel ürün de yerini almış oldu. Fuar’a yerli ve yabancı bir çok konuk katılmış bulunmaktadır. Baharla Çiçek Açtı,HATAY!. 

 

“Hayatta Ne Varsa,Hatay’da Var..” İlimizi anlatan en güzel cümlelerden biri!. Medeniyetlerin beşiği,hoşgörünün şehri Hatay!. Bu konuda bir çok güzel ve anlamlı deyimler ve cümleler yazıldı: Örneğin,-Medeniyetlerin Buluşması Hatay Expo’da-Hatay’da buluşalım,Expo ile tanışalım- Hatay;doğa,tarih,kültür lezzet..-Medeniyetler bahçesinde binlerce botanik ve kültürel bitki sizlerle.. 

 

HATAY EXPO için gelen konuklar,ilin tarihi ve turizm yerlerini de geziyorlar. Bu arada,medya ve basın kuruluşları da fuar’a yoğun ilgi göstermiştir. Genel ve yerel basında bu konuda bir çok haber,fotoğraf ve yorum yayınlanıyor. Medya,bir kez daha görevini en iyi şekilde yapmıştır. Görsel ve yazılı basın,günlerdir bu önemli organizasyonu anlatmaya devam etmektedir.. 

 

Fuar’ın ilk günlerine vatandaşlar da yoğun katılım göstermiştir. Sanatın,kültürün,botanik ve gastronominin yanında bir çok sergi ve de bilimsel çalışmalar da yapılıyor. Bu çok yönlü fuar’dan ilin turizmi ve ekonomisi de en iyi şekilde faydalanmaktadır. Baharda başlayan,baharla devam eden bu önemli günlere katkısı olan herkesi kutlarız. YOLUN AÇIK OLSUN,HATAY!.