HATAY’DA TURİZM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :19.10.2022 09:40

Bütün Okurlarımıza ve Dostlarımıza Saygılarımızı Sunarak Bugünkü Yazımıza Başlıyoruz.. “Turizm” konusunu yazılarımızda bir çok defa işlemeye çalıştık. Onu en iyi şekilde anlatmak istedik. Genel ve yerel turizmin faydalarından söz ettik.. Bu makalemizde kendi ilimiz Hatay’ın turizminden söz etmeye çalışacağız. Tarihlerin,kültürlerin ve medeniyetlerin kenti Hatay’ımızdan!.

Hatay’da her alanda,her yerde tarih var. Kültür var. Kardeşlik,hoşgörü ve dostluk var!. O,tam bir medeniyet kenti.. Doğal güzelliklerinin ve kültürel zenginliklerinin yanında bir de yöresel ürünleri de bulunuyor. Eşsiz mutfağı ve özel menüsüyle tam bir gastronomi kentidir,Hatay!. Kendine özgü yemekleri her zaman ilgi çekmiştir. Bir de tescil edilen özel markaları vardır.         Denizi,nehirleri,şelaleleri,güneşi ile tam bir doğal ortam olan İlimizin tanıtımını devamlı ve en iyi şekilde yapmamız gerekir. Tarihi,doğal ve kültürel güzelliklerinin yerinde görülmesi için onları ön plana çıkarmalıyız. En iyi şekilde anlatmalıyız. Ortasından nehir geçen tarihin ve uygarlığın kenti Antakya’nın ve ilçelerini her platforma ve her yerde anlatmalıyız.

 

 “Hatay’a Gelin,Doğayı Yerinde Görün!.” Hatay’a gelin,tarihin ve kültürün yapıtlarını yerinde görün. “İnanın onu çok seveceksiniz!.” Her mevsimi ılıman ve yaşanır durumda olan,verimli toprakların merkezi HATAY;sizleri bekliyor.. İpeği,defnesi,erkenci meyveleri ve sahiliyle Hatay;sizleri bekliyor.. Daha önce yazdığımız gibi;HATAY’A GELMENİZ İÇİN BİR ÇOK SEBEP VAR. 

 

 Bütün bu doğal güzelliklerinin yanında,bir de Dünya mirasında yer alan tarihi yerlerinin olduğunu bir kez daha belirtelim. Geçmişin ve geleceğin kentidir,Hatay.. Hatay’a turizm yakışır. Turizm de Hatay’a!. HAYATIN BÜTÜN GÜZELLİKLERİ SİZLERİN OLSUN!.