HATAY,AVRUPA DERGİLERİNDE

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :16.11.2022 08:49

HATAY,artık bir dünya kenti.. Tarihi,medeniyetleri,coğrafyası ve kültürel yapısıyla Hatay,her konuda ilk sıralarda yer almaya başladı. Bir çok uygarlığın yaşadığı güzel şehrimizin tanıtımının en iyi şekilde yapılmakta olması bu önemli gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Geçmişten geleceğe uzanan bir tarihi ve kültürel konumunda olan Hatay,artık turizmde de en iyi şekilde yer alacak. 

“Güney’in İncisi..” “Akdeniz’in Gülü..” olarak Avrupa’da yayınlanmakta olan Turizm ve Seyahat Dergilerinde çok iyi bir yer almaya başlayan İlimizin,daha da gelişip ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Avrupa Dergilerinde,İlimizin tarihi ve kültürel yerlerinin tanıtımı geniş bir şekilde yer alırken,bir de gastronomisi de anlatılmaktadır. Ayrıca,halen devam eden EXPO’nun yöreye katkılarından söz ediliyor. 

EXPO alanında yapılan tek parça ve doğal taşlardan oluşturulan “Yaşam Mozaiğinin” de yer aldığı tanıtım yazılarında,Hatay’da keşfedilecek bir çok doğal güzelliklerin de olduğu anlatılıyor. Bunun yanında dünya mirasında yer alan “Titüs Tüneli” de söz konusu dergilerde önemli bir yer tutmaktadır. Avrupa dergileri,dünyada görülmesi gereken en önemli tarihi yerlerinden birinin HATAY olduğunu yazıyorlar. 

Bunlar çok önemli gelişmelerdir.. Yöremizin böyle en iyi şekilde tanıtımının yapılmasının bir çok önemi ve faydası vardır. Yörede var olan doğal yapının ve tarihi eserlerinin Basında ve Medyada böylesine yer alması çok olumlu karşılanıyor. Bu durum,en kısa zamanda turizme de yansımış olacak. Hatay,çok yakında tam bir turizm kenti olacak.. 

 Yazılan ve anlatılan her şeyin yerinde görülmesi için gerekli bütün çalışmalar zaman geçirilmeden yapılmalıdır. Doğal güzellikler,yeni tesislerle ve yatırımlarla devamlı desteklenmelidir. Gelecek dönemlerde,hem tanıtım hem de turizm alanında daha bir çok gelişmenin yaşanacağını belirtmeliyiz.. EN GÜZEL GÜNLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.