HATAY TANITIM GÜNLERİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :27.09.2022 10:00

Hatay İlimizin tanıtımı en iyi şekilde yapılmaya devam ediliyor. İlimizin yöresel ürünleri,eşsiz mutfağı,tarihi ve kültürel özellikleri örneklerle anlatılıp,tanıtılmaktadır. Özellikle,son senelerde bu konuda önemli gelişmeler yaşandı. Hatay,düzenlenen hemen hemen her özel günlerde,fuarlarda ve festivallerde yerini en önde almaya başladı.  Bu oldukça başarılı ve önemli bir gelişmedir.

 

Son olarak;İstanbul Maltepe Sahil Etkinlik Alanında gerçekleştirilen “Hatay Günleri” gayet başarılı geçmiştir. İlimizin yöresel çeşitleri,tarihi ve kültürel güzellikleri ile UNESCO tescilli lezzetlerinin tanıtıldığı standalar yoğun ilgiyle karşılandı. Yerli ve yabancı bir çok kişinin ziyaret ettiği standlarda,İlimize ait bir çok konu en iyi şekilde anlatılmıştır. Başarılı bir organizasyondu..

“Hatay’a Bekliyoruz!.” Davetinin yapılması en önemli konuydu. Maketleri,simgeleri ve örnekleri sergilenen hemen herşeyi yerinde görme çağrısını bütün yetkililer devamlı yapmaktadır. Bu,hem tanıtım hem de turizm açısından gayet önemli bir konudur. Hatay’ın merkez ve İlçelerinin bu özel günlerde yer alması da ayrı bir öneme sahip oldu. Burada yapılan sunumlar da gayet başarılıydı.

 

Hatay’a davette şunlar söylenip anlatıldı: “Deniz ve yayla görmek,Denize girmek,kaplıca sularından faydalanmak ve güzel yemek yemeyi isteyen herkes,HATAY’A GELMELİ!. Hatay’a gelmek için çok sebep var. Burada şehrimizin,tarihi ve kültürel güzelliklerini yerinde görmek vardır. Şehrimizin güzelliklerini görmek isteyen herkesi İlimize bekliyoruz..”

 

Gelecek yıllarda ve dönemlerde de böyle özel günlerin ve tanıtımların yapılacağını biliyoruz. Bu özel günlerde Hatay,en başta yer almaya devam edecektir. Bunun yanında İlimizde de düzenlenen bir çok etkinlikte bu gelişmelere önemli katkılar sunmaktadır.. Hatay’ın Güzelliği Bir Başka!.  SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA!.