HALK SAĞLIĞI HAFTASI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :06.09.2022 10:16

Herşey bir yana sağlık bir yana!. Önce sağlık,sonra da sağlık!. Ömür boyu devam etmesi gereken bu çok önemli konunun,kişiden topluma doğru yol alması gerekir. Bu nedenle,insanın önce kendi sağlığını,hemen sonra da toplumun sağlığını düşünmesi lazımdır. Bunun için gerekli önemi ve tedbiri her zaman almak durumundayız. Son yıllarda bunu daha net görebiliyoruz. 

 

 3-9 Eylül tarihleri arasındaki hafta,”HALK SAĞLIĞI HAFTASI” olarak ilan edilmiş. Genel olarak hafta boyunca bu konuya dikkat çekilmek ve gereken bilgileri vermek için bu hafta koyulmuş oluyor. Bu da ayrı bir öneme sahiptir. Ama,bu çok öncelikli konu için günler,haftalar,aylar ve yıllar yetmez!. Onun için devamlı ve bir ömür boyu çalışmak ve onu çok önemsemek gerekir. 

 

 Bir çok konunun başında yer alan ve gittikçe öne çıkan ana başlıklar bunlar. Fakat,son iki senede meydana gelen salgın hastalıkların bu durumu çok daha değerli hale getirmiştir. Üretimin,başarının ve sevginin de temeli odur!. Sağlıklı insan daha bir üretici ve daha bir verimli olur. Daha bir yaratıcı da!. Başarıya giden yolun bütününde bu konu vardır. Olmaya da devam edecektir. 

 

 Temel duyguların ve özellikle sevginin başında ve içinde de hep o vardı. Var olmaya da devam ediyor. Sağlığın sevgiyle çok güçlü bir bağı vardır. Bir de MUTLULUKLA!. Görüldüğü gibi;günlük hayatta,çalışma hayatında,sosyal hayatta ve duygusal hayatta ilk önce onu yazmak durumundayız. Onun yazısı bir yaşam boyu sürer gider!. Yazarak,anlayarak ve severek gelişip,ilerler.. 

 

 Sağlıklı olmak,zinde ve afiyette olmak başlı başına bir zenginliktir. Ayrı bir değerdir!. Bütün değerler,önemler ve zenginlikler onunla başlar. Daha sağlıklı olmak ve daha çok faydalı olmak için hayata daha çok önem vermeliyiz. Hayatın bütününe sahip çıkmalıyız..Hayatı daha çok sevmeliyiz.. SAĞLIK DOLU GÜNLER DİLERİZ!.