GÜNLER, HAFTALAR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :02.11.2022 14:36

Yaşamakta olduğumuz her anın,her günün çok önemi var. Hatta her saattin!. Yaşamın değeri çok!. O,hiç bir şey ile değiştirilemez. Yaşamın kendisi ve yeri bam başka!.Onun bir soluğu bile dünyalara bedel.. Gerçek ve en büyük mutluluğun kendisidir yaşam.. O;bütün mevsimlerden,bütün yıllardan ve bütün çağlardan çok daha değerlidir..

 Günlük hayatta bir çok özel nitelikli günler mevcuttur. Bunların bazıları şahsi,kişiye özgü bazıları da geneldir. Herkesi yakından ilgilendirir. Biz bu yazımızda,genel anlamdaki günlere yer vermeye çalışacağız.. İçinde bulunduğumuz Kasım 2022 ayına ait günler ve haftalar var. Bunları şöyle sıralayabiliriz: 1-7 Kasım Türk Harf İnkılabı Haftası..

 

 2. 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası  3. 3-9 Kasım Organ Nakli Haftası 4. 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 5. 8-14 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftası 6. 10-16 Kasım Atatürk Haftası 7. 11 Kasım Yalnızlar Günü 8. 12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü 9. 14 Kasım Dünya Diyabet Günü,Ayrıca Dünya Sinema Günü 10. 16 Kasım UNESCO Kuruluş Günü ve Uluslararası Hoşgörü Günü.. 

 

 11. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü 12. 21 Kasım Dünya Televizyon Günü  13. 22 Kasım Diş Hekimleri Günü 14. 24 Kasım Öğretmenler Günü.. 15. 30 Kasım Dünya Şoförler Günü.. Kasım ayına ait günler ve haftalar böyleydi. Gelecek aylarda da bu ve buna benzer önemli günler olacaktır. Bayramlar da!. Genel özellikli günlere bir de uluslararası günleri de eklemek lazım.

 

Geçmişten geleceğe,yarınlara doğru akıp gitmekte olan güzelim hayatın kendine has bir çok özelliği de bulunuyor. Ama,her şeyden önemlisi yaşamın kendisidir.. Bu nedenle,”Sağlıklı Olmak” her şeyden önce gelmelidir. Sağlıklı bir yaşam;huzuru,verimliliği,başarıyı ve mutluluğu da getirecektir.. SAYGILARIMIZI SUNARIZ!.