GÜNLER GEÇERKEN

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :22.12.2022 13:43

Günler hızla akıp gidiyor. Onları durdurmak mümkün değil. Hani bir söz var,” Günler Su Gibi Akar!.” Ne kadar doğru söylenmiş bir deyim. Hatta,bazen sudan bile daha hızlı gider,desek yanılmamış oluruz.. Yalnız,bu durum yeni değil. Dünyanın var olduğundan bu yana devamlı aynı konumdadır. Zaman;dünyanın içinde,hayatın içinde hiç durmadan ileriye akmaya devam etti. 

Günlerden önce geçen hayaller de vardır. Özlemler de!. Bir de saniyeler,dakikalar ve saatler var. En sonunda gün de bitiyor. Bitiyor derken,o başka bir güne çıkıyor. "Bu,bir devir daim!." Böyle olması daha mı iyi oluyor?. Elbette,bir çok faydası var. Böylece hayata olan tutkumuz daha bir artıyor. Zamanın hızla geçip gitmesi,belkide yaşamı daha bir sevimli yapıyor. 

Günlerden sonra,aylar,mevsimler ve yıllar da aynı ritimle giderler. Onlar,hiç durmaz. O halde,bu güzelim hayatı daha iyi yaşamaya bakmalıyız. Onun her anını en iyi şekilde geçirmeye çalışmalıyız. Geleceğe doğru zamanla akmasını da bilmeliyiz. Günler çabuk geçiyorsa,yaşama olan bağımızı daha da güçlendirmemiz lazım. Gün bunu ister. Zaman bunu ister.. Hayatta!. 

"Geçen zamanı" değil de,geleceği,yarınları düşünmek gerekir. Bu bile,yaşama sevincini en iyi şekilde anlatıyor. Geleceği düşünmenin içinde devamlı ümitler vardır. Hasretler vardır. ÜMİDE HASRET BU!. Günün içinde günü çalışarak,anlayarak,faydalı olarak geçirirsek,her şey daha bir olumlu olacaktır. Günü ile devamlı geleceği düşünmeli.. 

Bu anlamlı temalar,temenniler  ve dilekler sadece gün için düşünülemez. Bir bütün olarak,bütün zamanlar için düşünmek lazım. Hatta, bütün hayatlar için. Doğanın en iyi dileği bu olsa gerek. Doğaya olan tutkunun da,dünyaya olan tutkunun da en iyi hali budur. Yaşamı daha çok sevmeliyiz,her zaman!.  BİZDEN SİZLERE SAYGILAR!.