GÖNÜLDEN NAĞMELER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :13.01.2023 12:47

Şarkıların ne kadar değerli olduğunu bilirsiniz. Yıllar geçse de,onların bu önemi geçmez. Bazıları yüz yıllarca kalır. Burada müzik konusunun anlamını daha bir anlıyoruz. Onun her eseri,geçmişten geleceğe doğru yol alır. Bu anda “Nostalji” konusuna da değinmek lazım. Bazen çok eski bir müzik parçası sizi geçmişe,geçmişin hatıralarına götürebilir. 

 

 

Öyle şarkılar varki,devamlı iz bırakırlar. Hiç unutulmazlar!. Onlar sadece birer “anı” değil,gönüller dolusu anlam yüklüler. Söylendikçe,daha bir güzel,daha bir anlamlı mı oluyorlar ne? İşte bunlardan biri:İNLEYEN NAĞMELER 

“İnleyen nağmeler ruhumu sardı/Bir rüya ki orda hep şarkılar vardı..
Uçan kuşlar martılar/Yeşil tatlı bir bahar/Gülen şen sevdalılar vardı..” 

 “Müzik dünyası” devamlı gündemde kalmayı başarmıştır. Onun eserlerin çoğu zaman içinde en önemli yerde kalmıştır. Zamanın içinde kaybolmayan bir çok yapıtı vardır. Bunlar devamlı söyle-söyle gelmiştir. Bir düşünün;yıllar önceki anlamlı şarkıyı yeniden dinliyoruz. Hem de severek!. Demek ki,o bu izi,bu izlenimi,bu değeri verebiliyor. Gönülden nağmelerdir,onlar!.

 “Bitmeyen şarkı” başka bir deyişle,hiç solmayan eser. Maziden gelip,bir nostaljik eser olmayı başaran her şarkı,her türkü,bugün bile hala söyleniyorsa,onun ne kadar önemli olduğunu böylece anlamış oluyoruz.O,bu anlamı kendisi veriyor..Gönüllere değen her şarkı, unutulmaz ki.. Belkide,yıllar sonra aynı şarkıyı söylemek,daha bir keyif verir. 

 Bunu sadece "müzik" yapmaz. Diğer eserler de yapabilir. Yapıtların içinde bu ve buna benzer çok özel konumlar ve çok özel duygular vardır. Duyguların yansımasıdır,onlar. Hem de en güzelinden!.Onlarla beraber,ona hayat veren sanatçılar da anılmış oluyor. Yıllar geçse de,onlar hayatımızda olmaya devam ediyorlar.. BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.