GÖNÜL DOSTLUĞU

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :28.10.2022 13:29

Dostluk üzerine bugüne kadar çok şey söyledi,yazıldı. Hemen hepsinde onun öneminin ve varlığının ne kadar değerli olduğu anlatıldı. İnsan yaşamı boyunca karşılaştığı en önemli değerlerin başında gelir,DOSTLUK!. Bu nedenle onun hayatımızdaki yerinin vazgeçilmez olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda vardır.Oldukça güçlü bir duygudur o.. 

“Gönül Dostluğu” bir başkadır. Onunla başlayan her an devamlı geleceğe taşınır.Kalıcı ve temeli bir dostluktur. Hayatın her anında,her yerinde ona devamlı ihtiyaç vardır. Ayrıca,onun varlığı bir çok şeye örnekte teşkil eder. Manevi ve saygı doludur. Gönülden,içten gelen bu dostluklar çıkardan uzak kurulur.. Açıkçası,tam olarak özlenen bir duygudur,davranıştır. 

“Gerçek Dostluk” nedir,diye bir soru gelirse akla.. Onun cevabı çok zor olmasa gerek. Sizi en iyi anlayan kişidir o!. Bu oldukça önemli. Sadece bu konuda değil diğer bütün konularda “Anlamak” başlı başına bir değerdir. Fakat dostlukta bu daha çok değer kazanıyor. Sizi anlayan,olduğunuz gibi kabul eden kişi,sizin en iyi dostunuzdur. O,sizi anladığı için dostunuzdur!. 

“Dostluğun Değeri” onun değeri paha biçilmez konumundadır. Karşılıklı bir arkadaşlığın ne kadar önemli olduğunu anlatmakta fayda var. Hem de her zaman.. Yaşamın içinde bulunan bütün güzel ve anlamlı değerleri içinde barındıran bu mühim konu,devamlı olarak geçmişten geleceğe doğru uzanır. Bu,bütün bir yaşam boyunca sürebilir. Öyle de olması lazım.. 

Yaşadığımız her anın,aldığımız her soluğun ne kadar çok değerli olduğunu unutmamak gerekir. İşte bunun için de sürekli en güzel hisleri yaşatmalıyız. Ömürlerin en anlamlı konularını devamlı hatırlamalıyız.. Hatırlatmalıyız da!.  SAĞLIK,ESENLİK VE HUZUR DOLU GÜNLER DİLERİZ!.