GÖNÜL BAHÇESİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :11.04.2022 10:49

Geleceğe hazırlanmak,hayata hazırlanmak için çok şeye ihtiyacımız yok. Bırakalım,olduğu gibi aksın zaman. Onun içinde geleceğin,yarınların kendisi de var. Gönül bahçemizde,devamlı güzelliklere yer verelim. Orada açsın ümitlerin çiçekleri. Sevgiyle büyüsün bu güzelim çiçekler. Çocuklar da!. Sadece bahçelerin çiçekleri değil,BÜTÜN DÜNYA ONLARIN OLSUN..  

Bunu şairler çok iyi bir şekilde anlatırlar:”En iyi hayat,en iyi mevsimde,kendiliğinden akıp-su gibi gidendir.Hayat,su gibi berraktır her zaman!.” Gönlünüzün bahçesinde,önce güneşin,sabahın ilk ışınları olsun. Oradan başlasın yaşamınız. Sıcak ve güzel!. Bütün ince duyguların,bütün tatlı esintilerin yaşamla beraber akmasına izin verelim. Sevmeye de!. 

 Yapılan bir araştırmaya göre;son yıllarda kitap okumada bir azalma söz konusu olmamış. Ama,bir duraksama meydana geldiği belirtilmiş. Okumada artışların,yükselmelerin olması bekleniyordu. Bu,şu an için geçerli olmamış. Sevindirici haber ise,”Okumada” her hangi bir gerilemenin,bir azalmanın olmamasıdır. Yükselme yok,düşüşte!. Aynı seyir devam ediyor.  

Okuma alışkanlıklarının geriye gitmemesi,teknolojinin kitapların yerini almaması gayet olumlu bir gelişmedir. Biz inanıyoruz,önümüzdeki dönemlerde bu konuda artışlar da meydana gelecek. Okunan her kitabın değeri durmadan yükselir. “Kitaplar,okunmak için yazılıyor!.” Okunan her şeyde,sanata daha çok önem verilmiş olacaktır. Okudukça,daha çok seveceğiz hayatı!.  

Gönüllerin bahçelerinde mevsimle açmaya başlayan ilk çiçekler,güzelim çiçekler,insanlığın bütün yaşamında olsun.. Güzel ve anlamlı konular anılarda kalmasın. Hatırası olsun,ama geleceğe de akmasını bilsin. Sanatın içinde bu değer devamlı vardır. Ümit doludur sanat!. Hayatta Öyle!. HAYATINIZDAN ÜMİTLER EKSİK OLMASIN..