GİDECEK YERİN Mİ VAR?

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :08.08.2022 10:32

Öncelikle,en iyi dileklerimizi sunarak bugünkü makalemize başlamak istiyoruz.

Bir çok konu için devamlı kamuoyu anketleri ve yoklamaları yapılır. Bunlardan bir de kalacak yerin mi var, sorusu için bir kamuoyu araştırılması yapılmıştır. Bu konunun açılımı şöyledir: Zorunlu durumlarda,sizin hepimizin gidecek başka bir yerimiz var mıdır? Oldukça zor bir soru. Cevapları da öyle olmuş. Yapılan bu komuoyu anketinde,vatandaşlara afet ve benzeri konularda,evini-yurdunun kaybedersiniz;GİDECEK BAŞKA BİR YERİNİZ VAR MI?  Kalacak başka bir eviniz var mı, gidecek bir yakınınız varmıdır? Bu sorulara verilen cevaplar,oldukça ilginç olmuş. Yapılan bu komuoyu anketinde,vatandaşlara afet ve benzeri konularda,evini-yurdunun kaybedersiniz;GİDECEK BAŞKA BİR YERİNİZ VAR MI?  Kalacak başka bir eviniz var mı, gidecek bir yakınınız varmıdır? Bu sorulara verilen cevaplar,oldukça ilginç olmuş. Verilen yanıtların yüzde 55'inde "Gidecek başka bir yerim yoktur" olmuş. Yüzde 15'inin cevabını şöyle olmuş: Evet,ikinci bir evimiz var. Yüzde 10 ise,başka yerdeki yakınlarının yanına gidebileceğini söylemiş. Geriye kala yüzde 20'lik kesim ise, "Fikrim Yok." Demiş. Daha doğrusu bu konuyu hiç düşünmediklerini belirtmişlerdir.

İnsan,herşeye hazırlıklı olmalı.. Hiç bir zaman hiç kimse evini,yurdunu kaybetmesin. Hiç bir afet insanı evinden alıp götürmesin. Herkes kendi evinde,kendi yurdunda,kendi şehrinde,kendi mahallesinde rahat ve huzurlu olsun.

Bir bakıma,bu konu insan için "Mutluluğun" sınavıdır,diyebiliriz. Nerede huzurlu ve rahat olunuyorsa, orada mutluluğu bulmak daha kolay olacaktır. Mutlu olmanın kaynaklarından biri de budur. Gelecekte de bu,olduğu gibi akmaya devam edecektir. EN GÜZEL GÜNLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.