GELECEĞİN DÜNYASI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :14.09.2022 10:56

Gelecekte yaşam nasıl olacak?. Hızla ilerleyen bilim ve teknoloji hayatı nasıl etkileyecek?. Herşey daha teknik mi olacak?. Bu sorulara gerekli cevapları vermeye çalışacağız. Zira,her şey o kadar hızlı akmaya başladı ki,onu yazmak ve anlatmak gereğini duyuyoruz. Bu gelişmeler ve ilerlemeler,gelecekte,yarınlarda nerede olacak? Sorusunun cevabını aramaya çalışacağız. 

 

 Aslında,bu teknik konulu yazımızın en iyi yerine "doğal hayatı ve sanatı" koymak gerekir. Onları hiçbir zaman unutturmamak  lazım. Bilimsel gelişmelerin yanında bu değerler devamlı bizimle kalmalı. Onlar yaşamın en güzel,en anlamlı dünyasıdır. “Geleceğin Dünyasında” biz,en çok onlara yer vermeliyiz. Geçmişten geleceğe uzanan,hiç eskimeyen bu varlıklarla yaşamaya devam etmeliyiz.  

 

 Özellikle iletişim ve ulaşım alanında devamlı yeniliklerin yaşandığı bu dönemde,verimliliğin daha da arttığını söylemek mümkün. Çalışma ve ticari konularında meydana gelen bu hızlılık,beraberinde yeni alışkanlıkları da getirmiş durumda. Anında bir çok şeye ulaşmak artık daha kolay oluyor. Bu,bütün dünyada aynı anda oluşmaya başladı. 

 

 Hayatın bir çok yönünü kapsayan bu teknik gelişmeler,dünyanın küçülmesine de neden oluyor. Coğrafi olarak değil ama!. Bu yöndeki ilerlemelerin ilk gününden bu güne meydana gelen değişiklikler,yarınlarda da devam eder mi?. Devam edeceğini söyleyebiliriz. Belki de artarak,daha bir hızlanarak sürecek. Bunu şimdiden görmekteyiz,yaşamaktayız.. 

 

 “Teknolojik Çağın” başladığı yıllardan bu yana,zaman da sanki daha hızlı akmaya başladı mı ne?. Şimdi,daha çabuk geçiyor yıllar.. Zamanı bile böylesine etkileyen bu önemli konu,doğayı ve doğal hayatı ise değiştiremiyor. Bir de sanatı!. Bir de duyguları.. Bir de hasreti!.  SAYGILARIMIZLA!.