GELECEĞE DAİR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :05.07.2022 10:27

Gelecekle ilgili,yarınlarla ilgili tahminlerde bulunmak o kadar kolay olmasa gerek. Geleceği tam olarak bilmek imkansız gibi!. Ama,en çok merak edilen konu da budur. Hem çok merak ederiz,hem de tam olarak ne olacağını,neyi gelişeceğini bilemeyiz. Bir beklentinin ve bir belirsizliğin ortasında kalırız. "Özlem Dolu" duygu ve düşüncelerle yarınları bekler dururuz hep!.

 

Güzelim hayatın bize öğrettiği çok şey oluyor. “Yaşadıkça Öğreniyoruz!.”   Yarınların,insanlığın geleceği için ne kadar önemli olduğunu hepimiz görmekteyiz. O zaman ona,en üst düzeyde gerekli değerleri vermemiz gerekiyor. Gelecek nesillere,daha yaşanır bir çevre,bir doğal hayatı sunmak için gerekli çalışmalar her zaman devam etmelidir. Bu,dünyayı daha bir güzelleştirir!.

 

İçinde bulunduğumuz Temmuz 2022 ayında bir çok özel ve önemli günler,haftalar bulunuyor. Önce,1 Temmuz Denizcilik Günü,daha sonra;10 Temmuz Dünya Hukuk Günü.. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü—17 Temmuz Dünya Emoji Günü- 24 Temmuz GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI.. 28 Temmuz Dünya Hepatit Günü.. Sıcak mevsimin önemli bir kaç günüydü,bunlar..

 

“Geleceğe Dair” yazılacak çok şey var. Özellikle bilimsel ve teknolojik konuları ilk sıralara yazmak gerekir. Burada yapılan/yapılmakta olan buluşların-İcatların yarınlarda hayatımızdaki yerini alacağını şimdiden söylemek mümkün. Hayat,onlarla daha bir hızlı olacak.Bilimsel çalışmalar yaşama hız,güven ve anlam katmaya devam ediyor. Doğanın da buradaki yerinin aynı güzellikte kalmasını sağlamak lazım.

 

Doğal olan her şeyi daha çok sevelim. Olduğu gibi sevelim!. Tabiatla beraber insana da aynı değeri ve aynı sevgiyi vermesini bilmeliyiz. Hatta bu bir adım önde olsun.. İnsana olan saygı,özlem,anlayış,hoşgörü ve sevgi daima en başta olmalıdır. Onunla başlayan her duygu,mutlaka mutlulukta verecektir.. EN İYİ GÜNLERİN SİZLERİ OLMASI DİLEĞİYLE!