FESTİVALLERİN KENTİ,HATAY

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :01.04.2022 09:55

HATAY her konuda ilerlemeye gelişmeye devam ediyor. Güzel ülkemizin,güzel kenti Hatay için yapılan tanıtım çalışmaları olumlu sonuçlar veriyor. Hatay Günleri,Fuarlar,Festivaller,Sanatsal ve Kültürel etkinlikler İlimizi dünyaya tanıtmaya başladı. Kısacası,tanıtım etkinlikleri,başarılı oldu. Olmaya da devam ediyor. Bu durum,gelecek için de çok önemlidir.

 Son olarak Ankara Altınparkta düzenlenen “Hatay Günleri” İlimiz için gayet  iyi geçti. Sadece özel menüler ve lezzetler değil,ilin tarihi ve  kültürel yönü de en iyi şekilde anlatılmış oldu. Turizm,gastronomi ve yöresel ürünler ilk sıralarda yer alıyordu. Şimdi de,bir ürünümüz daha tescil edilmiş durumda. Diğerlerinin yanına bir de “Kaytaz Böreği” de eklenmiş oldu. Hatay,ürünleriyle de ön planda!.

 Bugün, “MEDENİYETLER BAHÇESİ” temasıyla EXPO HATAY da başlamış oldu. 6 ay sürecek bu önemli fuara yerli,yabancı bir çok kuruluşun ve firmanın katılacağı belirtildi. Bu süre zarfında,fuar alanında bir çok sanat,kültürel,sosyal ve yöresel etkinlikler yapılacak. Ayrıca,müzik ve koro çalışmaları da yapılıyor. Açılış töreni konserlerle başlayacak. Haydi Hayırlısı!.

 İlimizin bir sanat ve kültür merkezi olma yolunda ilerlemesi hepimizi sevindiriyor. Hoşgörünün ve uygarlığın kenti olan Hatay’ın,fuarlar ve festivaller şehrine adını yazdırması çok önemli bir gelişmedir. Özellikle tanıtım ve turizm açısından bu ilerlemelerin bir çok yönden faydası da olacaktır. Sosyal ve ekonomik anlamada gerekli ve önemli katıları sağlayacağına da inanıyoruz.

 Fuarların,şenliklerin,festivallerin devamlı yapılması ve buna herkesin gerekli katıları yapmasını diliyoruz. Güzel şehrimiz,bu etkinliklerle daha bir güzel olacak. Baharla beraber başlayan bu güzel etkinliklerin,gelecek yıllarda da aynı coşkuyla yapılmasını temenni ediyoruz. Güzel olan her şey daima anlamlı olur. Anlamlı olan her şey de güzel olur!.