EXPO VE SANAT

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :15.04.2022 09:46

 

 Baharla başlayan Hatay EXPO,tüm hızıyla devam ediyor. Bir festival gibi,bir fuar gibi.. Sanatsal ve kültürel etkinliklerin yanında,ilimize özgü bir çok şey fuar alanında gösterime açılmış durumda. Bir de diğer yerlerden gelen sektörler,firmalar  

da alanda standlar açtılar. Film,sanat,tiyatro,müzik,sergi ve yöresel ürünler fuar’ı renklendiriyor. Bu,Hatay’ın tanıtımı için gayet önemlidir. EXPO VE SANAT YAN YANA.. 

 İki haftada 110 bine yakın kişinin alanı ziyaret ettiği de açıklandı.Bu sayının gün geçtikçe artmakta olduğu da belirtiliyor. Yerli,yabancı bir çok konuk fuar alanını gezip,etkinlikleri izliyor. Açılan hemen her stant yoğun ilgi görmektedir. Hatay EXPO’nun 6 ay süreceğini kaydeden yetkililer,bu süre zarfında tüm aktivitelerin devam edeceğini ve bunlara yenilerin ekleneceğini açıkladılar. 

 Hatay’ın fuar’ı için bir birinden anlamlı açıklamalar da yapılıyor. Örneğin,”Mis gibi bahar havası,yemyeşil bir doğa,bol bol eğlence ve etkinlik!. Hepsi EXPO 2021 Hatay’da.. Herkesi Bekliyoruz.. Yoksa siz hala EXPO’yu görmediniz mi? 7’den 70’e herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği,tarihin,kültürün,doğanın ve eğlencenin bu eşsiz yolculuğuna hepinizi bekliyoruz..” deniliyordu.. 

 Bunun yanında,”EXPO’da eğlence hafta sonu da hız kesmiyor.Antakya ve Arsuz alanlarında;animasyon,film gösterileri,orta oyunu,Hacivat ve Karagöz,sirk gösterimi ve daha bir çok sürpriz sizlerle birlikte olacak..” “EXPO’DA BAHAR BİR BAŞKA” Bu ve buna benzer bir çok anlamlı temalarla fuar anlatılıyor. Güzel ve anlamlı deyimler bunlar. Sanatı da çok iyi açıklıyor!. 

 Güzel ülkemizin,güzel şehri HATAY,önemli bir fuar organizasyonunu başarıyla sürdürüyor. İlk günden bu yana yoğun ilgi ile izlenen fuar’a gelen her konuk,memnun bir şekilde ayrılıyor. Basın dünyası da bu önemli fuar için yüzlerce haber yapıp katkısını en iyi şekilde devam ettiriyor. Bu başarıda Medya’nın da önemli bir yeri vardır.