ESKİMEYEN YAPITLAR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :24.05.2022 12:14

En iyi dileklerimiz sunarak yazımıza başlıyoruz..Eserler,tarihler boyunca varlığını sürdüren ender ve güzel bir yapıya sahiptirler. Her eser,kendi dönemini ve uygarlığını en iyi şekilde anlatmaktadır. Onlar,çağa tanıklık eden,güzel sanatların en önemli ürünleridir. Geçmişin,hatta geleceğin en önemli yerinde dururlar hep!. YILLAR GEÇER,ONLAR GEÇMEZ!.   

Gelip geçici olmayan,kalıcı olan sadece onlar değildir. Buna bir çok örnek vermek mümkün. Fakat,bunların başında bu güzel yapıtlar yer almaktadır. Özellikle eski yapıtlar özenle,itinayla ve el yordamıyla yapıldığı için çok daha önem arz ediyorlar. Çoğu hala görkemliğini,güzelliğini korumaktadır. Bir çok uygarlığa tanıklık eden bu eserler,BM tarafından koruma altına alınmaktadır. 

“Sanat Eserleri” yaşamda güzel sanatlar ve anlamlı çağrışımlar uyandıran,kendine has yapılarıyla,coşkuların ve hayal gücünün yaratığı müstesna yapıtlardır. Sanatçının kendine özgü duygu,düşünce ve yeteneğinin yansıtıldığı bu eserleri korumak,kollamak hepimizin görevidir. Gelecek yıllara doğru aynı heybetlerini koruması için bir çok çalışmaların yapıldığını biliyoruz. 

Yaşamın en önemli konularının başında elbette bir çok önemli detay yer almaktadır. Örneğin,ekonomi gibi,üretim ve çalışma hayatı gibi!. Sanatsal ve sosyal konular ise,bu hayata daha bir anlam katan,bu hayatı daha bir güzelleştiren değerlerdir,diyebiliriz. Hayatın en iyi en verimli mevsimlerinin başında yer alırlar hep!. YAŞAM,ONLARLA DAHA GÜZEL!. 

Bütün bunların yanında,kitaplar da önemli bir yer tutuyor. Onların kıymetini devamlı vurguluyoruz. Kitaplar,yaşam sevincini,mutluluğu ve sevgiyi en iyi şekilde dile getiren,anlatan en değerli eserlerdir. Her yazılan kitap,insanlığa faydalar sunmaktadır. Onlarla sanat bir başka!. SAĞLIKLAR VE MUTLULUKLAR DİLERİZ!