ESKİ YILLARI ÖZLEMEK

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :06.05.2022 11:23

Eski yılları,eski zamanları özlemek nasıl bir duygudur?. Bunu şöyle açmakta fayda var,”Eski Yıllar Birer Hatıradır!.” Anılar içinde devamlı geleceği düşünmekte fayda var. Ama,eski seneleri özlemiş olmak,zor gelir insana!. Zira,o zamanları geri getirmek,orada yaşamak,artık imkansızdır. Hayat ve zaman bunu gerektiriyor. Eskiyi değil,yeniyi düşünmeliyiz. YENİ OLSUN,İYİ OLSUN!..

 

 Bu nedenle içinde bulunduğumuz her günü,her anı en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım. İlerde "hatıraları" iyi olsun diye.. Elbette,eskimeyen şeyler de var. Zamanın yıpratamadığı bazı değerler de var. Örneğin;kitaplar!. Eserler..Bunların yanında yapılan "iyilikleri" de saymak gerekir. Bir de,insanlığa yapılan faydalı çalışmalar da bu anlamın ve dairenin içindedir.

 

 Eskiye,eski zamanlara "hasret etmek" yerine,yeni olanı için ümit etmek,daha bir anlam katar yaşama. Bu,her alanda böyle olmalıdır. Bilimin ve teknolojinin üzerinde çalıştığı,ürettiği temel konularda biri de budur. Onlar,geleceğin hayatları için sürekli çabalar sarf ederler. Bilirlerki;asıl beklenti ve asıl özlemler hep yarınlardadır. Yarının özlemi bir başka!.

Her eser,kendi dönemini,kendi yılarını anlatır. Orada yaşanan zamanları en iyi cümlelerle sunarlar. Fakat,mutlaka içinde geleceğin dünyası da olur. Oluyor da!. Eserlerin yüzü geleceğe bakar hep!. Gelecek kuşaklara ilk önce,iyi bir çalışma alanı ve de iyi bir çevre bırakılmalıdır. Daha çağdaş,daha verimli bir yaşamları olsun.. Pazar günü “ANNELER GÜNÜDÜR”

Bütün değerlerden daha değerlidir Anneler!. Her yıl Mayıs ayının ikinci pazarı “Anneler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu yıl 8 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan bu özel gün için tüm hazırlıklar yapılmaktadır. Burada,söylenecek en önemli söz;ANNENİZİ UNUTMAYIN!. Olmalıdır. Onların yeri,önemi ve değeri her zaman başkadır. Bütün Sevgiler Annelerin Olsun!.