ESKİ GÜNDEMLER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :28.06.2022 10:49

Eskimeyen gündem yok!. Hepsi eskir,geride kalır. Böyle yıllar-yıllarca süren,devam eden "bir gündem" yok. Hiç olmadı!. Fakat,eskiden kalma bazı hatıraları olmaz mı,olur!. Bu neden eski gündemlere şöyle bir göz atmak istedik. Bir de bugünkülerle karşılaştırmakta iyi olur. Hangisi daha etkileyeci?. Diye,bir soru gelirse,cevabını “Gelecek Gündemlerde” demek,daha doğru olurdu.

 

“Eski Gündemlerde” ne vardı?.Sanırım,daha çok sanat haberi,daha çok kültür haberi,daha çok doğa haberi oluyordu. Daha çok edebi eserlerin ve sosyal hayatın haberleri çıkıyor muydu ne? Bilim ve ekonomi için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Dünyanın global dönüşüne başladığı yıllar önceki haberler,bu zamanınkini mi hazırlıyordu?. Yıllar önce başladı,yıllar sonra devam etti!.

Sevindirici bir haber de verelim:Bugünkü gündemlerde,doğa ve çevre konusu daha bir ön planda. Bunu net olarak,okuyoruz,görüyoruz.. Artık,bu hayati konular devamlı ilk sıralarda. Bir de sanatsal etkinliklerin haberlerinde de bir artış gözlemleniyor. Bunların yanında turizm,seyahat ve gastronomi yazıları da yeni "gündemin konularını" oluşturuyor. Bilimsel haberler ise hep devam etti.

Eski,yeni bütün haberler kamuoyunu ve halkı aydınlatmak için en iyi çalışmalarda bulunmuşlardır.  Yazılı ve görsel basın,yıllardır görevini en üst seviyede,kalitede ve ciddiyette yapmıştır. Aynı kuruluşlar şimdi de “sosyal medya” platformunda da işlevlerini en iyi şekilde sürdürüyor. Onlar,dünyanın ve hayatın haberini inceleyerek,araştırarak yapmaya devam ederler hep!.

 

Basın,her konuda görevini en iyi şekilde ve en faydalı durumda yapmaktadır. Bu,seneler önce de böyleydi. Seneler sonra da böyle olacak. Gündemler,haberler değişebilir,ama medya aynı yerde kalmaya devam eder. Burada kendini yenileme ve teknolojik gelişmelere en çok basının ilgi gösterdiğini belirtmekte fayda var. Basın,hayatı yazmaya devam edecek!. SAYGI VE SEVGİLERİMİZLE..