EN İYİ ZAMAN

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :03.01.2023 09:09

Buna devamlı akan,zaman da diyebiliriz. Bir de “ Kaliteli Zaman” da demek mümkün.Bir çok şey,hatta hemen her şey ona göre ayarlanıyor. Onun için çok şey yazılabilir. Başlayan her günde onun izleri oluyor. Onun dünyası da başlamış oluyor. Ona dair sadece yazı yazılmaz. Yaşamı olduğu gibi onunla atlatabiliriz. Onunla,geçmişten geleceğe uzanabiliriz.. 

“En İyi Zaman” içinde yaşadığımız andır. Zamandır.. Şu anın önemini hiçbir şeye değiştiremeyiz. Bulunduğumuz an. Konuştuğumuz an. Yazdığımz an.. Hiçbir şeye değiştirilmez. Kısacası “Mevcut Zaman” vakitlerin en iyisi o. O bize,devamlı en iyi yönünü,en iyi tarafını göstermek için yoğun çabalar içerisinde. O,bütün günlerinde böyle. Bütün mevsimlerinde!. 

Zamanla her şeyin bir sonu olduğuna göre,onu en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Olağanüstü bir önem değil bu. Hak ettiği kadar. Böyle olursa,onun gidişatı yaşam için çok daha iyi olacak kanısındayız. Aslında bu durum,her şey için de geçerli olmalı. Mevcut zamanı böyle algılarsak,böyle kabul edersek,onun da bize iyi dönüşler yapacağına inanıyoruz. 

Bırakalım,zaman kendiliğinden aksın. Olduğu gibi akıp gitsin!. Onun bu özelliğine biz daha çok çalışarak,daha çok üreterek katkılarda bulunmuş oluruz. Zaten,onu değiştirmeye imkan yok. O halde,onu olduğu gibi kabul edip,daha faydalı olmaya bakmalıyız. Daha verimli.. Daha olumlu. Daha anlayışlı. Daha özverili.Daha sevimli. Daha saygılı.. 

Sadece zamanı değil;bütün yaşamı olduğu gibi kabul etmek lazım. Buna zamana verdiğimiz önemle başlayabiliriz. Daha sonra diğer konular sıralanır. Böylece,hayat daha bir anlamı olur. Daha bir güzel olur!.  BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.