EN İYİ YILLAR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :27.12.2022 12:37

En iyi yıllar hangileri olur?. Güzel ve anlamlı seneler.. Ayrıca,mutluluğun olduğu veya mutluluğa giden yolların olduğu yıllar,olsa gerek. Bir de yaşanmamış seneler. Sağlıklı,huzurlu ve rahat geçen günlerin sonundaki yılları da buna eklemek lazım. “Güzel yıllardı” diyebileceğimiz beklide çok az seneler vardır. Bu güzelim hayatın içindeki mutlulukları devamlı ileriye götürmek gerekir. 

Geçmişte ”Unutulmayan Yıllarımız” da vardır mutlaka. Onlar hatıralarımızın ilk başlarında yer almaya devam edecekler. Onlar,her ne kadar mazi de olsalar şu ya da bu şekilde iz bırakmıştır. Fakat,sadece tatlı bir anı gibi dururlar. Tatlı bir esinti gibi.. Geçip giderler. O yılları sonbahara benzetiriz. Onun gibi sanki. Yazdan sonra,kıştan önce gibi bir şey!. 

“Bir Masal Gibi Geçiyor Yıllar..” Bir peri masalı gibi değil ama!. Onların hayali içinde kalır devamlı. Geçmişin ardına bakıp yaşamakta olmaz. Böyle bir yaşam hiç görülmemiştir. Buna rağmen,bıraktıkları esintiler gelir akla. Daha çok kederler!. Sevinçleriyle anılsın isterdik. İsterdik,onunla geleceğe doğru akıp gitsinler. Yarınların,ümidin yılları olsunlar. 

Yıllar yılların içinde kaybolup giderken,zaman da onlarla gitmeye devam ediyor. Dünya da. Hayatta.. Geçen senelerin anılarda kalması sadece hüzün verir. Oysa,onların en iyi hallerini,en iyi resimlerini hatırlamak isterdik. Onlar bize bu yönlerini,bu yüzlerini göstermeliydi. Biz,onları böyle yazmak isterdik. Yazılarımızın da hatıraları olsunlar,isterdik. 

Sadece üç gün kaldı. Üç gün sonra içinde bulunduğumuz yıl geçip,gitmiş olacak. O da diğer seneler gibi kaybolacak!. Gitmesine çok az kalan bu yıl pek iyi hatıralar bırakmamıştır. İyi bir izlenim bırakmamıştır. Pek iyi bir yönü de yoktu. Belki de onun hiç hatırası olmayacak!.  SAYGILARIMIZLA!.