EN GÜZEL İKLİM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :16.12.2022 13:10

İlk önce bunu belirtelim;bütün iklimler güzeldir.. Her birinin kendine göre özelliği ve güzelliği vardır. Bu net açıklamadan sonra bize göre ilk sırada yer alması gereken iklim,MUTLULUK iklimidir. Başka bir deyişle,”Sevgi İklimi” En başa bunları yazabilirsek,-ki yazmamız lazım- yaşam bize daha bir anlamlı yaklaşacak. Biz de ona.. Yaşamla iç içe olacağız!. 

“Mutlu Olmak Mı,Haklı Olmak Mı?..” Bu cümleden birini seçmek mümkün. Fakat,her ikisi aynı anda kullanıldığında daha iyi oluyor. Yaşandığında da!. Hayatın gidişatında devamlı yer alan bütün "özel temalar" sevgi ile daha bir anlamlı olacaktır. Dostluk ile de..Huzurlu bir yaşamın ilk anlatımı,ilk öğesi “olumlu” olursa bir çok şey çözüme kavuşur. 

İş ve çalışma hayatına,günlük hayata bu gözlerle bakıldığında başarı da gelecektir. Bir bakıma "başarının anahtarı" budur,diyebiliriz. Olumlu düşünen,olumlu şeyler yapar. Onun insanlığa da çok önemli yararları oluyor. Olacakta.. Bu özel değerleri,hayatın bütününe yaymak gerekir. Her dönemde,her yaşta faydalı işler yapılabilir. Her zamanda da,her yerde de.. 

Bize bu güzelim hayat çok şey öğretiyor. Hatta,yaşatıyor!. O zaman bizim de ona gereken hassasiyeti ve önemi vermemiz gerekmez mi?. Aynı şeyleri doğaya ve onun doğal kaynaklarına da vermemiz lazım.. Mevsimlerin bile buna ihtiyacı var. Ama,en çok sevgi ve mutluluk iklimi dediğimiz “özel” konulara değer verilmesi,yaşamın en önemli özelliği olsa gerek.. 

Geçmişte yaşamın bize öğrettiği hemen herşeyi geleceğe taşımasını da bilmeliyiz. Bunu hayat için,dünya için,doğa için ve sevgi için yapmalıyız. Böylece daha bir güzel olacak hayat. Dünya da,doğa da öyle olacak!. BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.