EKONOMİNİN YERİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 09:36

Ekonominin de yeri olur mu?. Elbette olur!. Hem de gayet önemli bir yerdir onunki. Bir bakıma,yaşamın en gerçekçi tarafını oluşturuyor,diyebiliriz. Gerçek ve gerekli!.

"İktisat" konusu çok eski tarihlere dayanır. Zamanla da git gide gelişmiştir. Bilimin ve teknolojinin yanında olan bu konu onların da gelişmesine katkılarda bulunmuştur.

Hemen her an,her gün hayatla iç içe olan "ekonomi" refaha da devamlı destek olmuştur. Kalkınmanın,ilerlemenin ve refahın iktisatla önemli bir bağı vardır. 

Bu konunun bir de alt başlıkları ve bölümleri bulunuyor. Onlar da gayet önemlidirler. Hepsi de hayatın içinde olurlar. Zira,en küçük bir alışveriş bile ekonominin konusuna dahildir.

Seneler önce "ticari" faaliyetlerle başlayan iktisadi veriler,günümüzde hemen her alanda bulunmaya başladı,diyebiliriz. Bu verilerin, iyiye doğru gitmesinin her zaman çok iyi sonuçları olmuştur.

Ekonominin kendisi artık "global" bir konuma gelmiş durumdadır. Bütün dünyayı aynı anda etkileyebilen bir özelliği de vardır. Bu nedenlerle iktisat konusu artık önemli bir "bilim dalı" olmaya başlamıştır. 

Güzelim hayatın içinde olan güzelliklerin değeri hiç bir zaman azalmaz.. 

Bütün güzelliklerin sizlerin olması dileğiyle!.