DÜNYA GÜZELİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :02.01.2023 12:48

 

"Güzel olan" herşeyi,şiirlerimizde yazacağız. Yazılarımızda yazacağız!. Güzelliği yaza-yaza hayatı daha bir yaşanır hale getireceğiz. Yazdıkça,yaşamın güzelliği günün ilk ışıkları gibi olacak. İlk sevda gibi!. İlk şiir gibi.. Dünyayı,daha bir güzel ve daha bir yaşanır yapmak için onu yazmaya ve onu sevmeye devam edeceğiz. Sevdikçe,yazdıkça büyüyecek DÜNYA.. 

"Daha iyi yaşamak" için,daha çok üretici ve verimli olunmalı. Doğanın içinde geleceğe doğru uzanmasını bilmeliyiz. Doğada var olan bütün kaynakların korunmasını sağlamalıyız. Gelecekte,en çok ona,DOĞAYA ihtiyacımız olacak. Onunla geçecek bütün ömürler. Bütün güzellikler,bütün sevdalar!. Doğa ile,dünya ile,hayat ile daha çok sevmeli herşeyi!. 

“Dünya Güzeli” bir hayat bu!. Acaba farkında mıyız?. Onun ne kadar özel olduğunun,ne kadar güzel olduğunun farkında mıyız?. Oysa o,yanıbaşımızda.. Onu,görebiliriz.. Onu,devamlı el üstünde tutabiliriz. Doğanın içindeki ince duyguları ve tatlı esintileri gönlümüzde hissedebiliriz. Evet,bunu yapabiliriz!. Gönlümüzü doğa gibi yapabiliriz.. 

"Sadece bir gününü" değil,bir dakikasını bile feda edemeyeceğimiz kadar yüce bir duygudur,yaşamak.. Sanki,ulaşılmaz gibi!. Sanki,her an bizimle.. Sanki,hiçbir zaman bizimle değil gibi!. Sanki,bize devamlı gülümser durur. Sanki,bize hiç gülümsemez. Sanki,bize o gülümseyen yüzünü,o güzel yüzünün hiç göstermek istemez gibi. Sanki,bu hayat bizim değil!. 

"İnanılmaz güzel" bu dünya.. Bir o kadar da gizemli!. Onun güzelliğine,onun gizemine daha nice yazılar ve şiirler yazacağız. Resimler çizeceğiz.  Resimlerimizde,şiirlerimizde ve yazılarımızda onun güzelliğini devamlı yaşatacağız. O da bize mutluluğu verecek!.  BÜTÜN GÜZELLİKLER VE BÜTÜN MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN!.