DÜNYA DÖNÜYOR

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :14.12.2022 11:58

Dünyayı anlatmak o kadar kolay değil.. Ama, biz elimizden geldiğince onu yazmaya çalışacağız. Hani derler ya: "Okyanusta Bir Damla!." işte onun gibi.. Hiç olmasa,onu doğal yönünü dile getirirsek bile,gayet iyi olacak;diye düşünüyoruz. Onun yapısına,varlığına,doğallığına her zaman hayrandık. Dönüşüne de!.

  "Dünya" yaşamın;en olağan,en sevimli,en sempatik,en ilginç ve en farklı tarafıdır. Bir de en anlamlı.. Bir de en güzel..Onunla geçiyor bütün hayatlar. Gün de,güneşte,rüzgar da onunla.. Mevsimlerin hepsi onun eseri. DÜNYANIN ESERİ ÇOK.. Saymakla bitmez. Biz,en iyisi bir kaçını hatırlatalım. Hatırladıkça,daha çok seveceğiz!.

  Günü yaşamın içinde o başlatıyor. O sürdürüyor. O bitiriyor.. Mevsimleri ve yılları da aynı şekilde devamlı işliyor. İleriye doğru hem de!. Gündüz-gece de onun eseri. Doğanın dünyası bu. Herşeyi tam olarak sırayla yapar. Bir dakika bile şaşmaz. Bir de yaşamın kendisine devamlı faydalar sağlar. Yaşamı daima güzelleştirir o..

  Onunla güzel oluyor,bu günlerin hepsi. Onunla güzel oluyor;bu yazılar,bu şiirler. Onunla daha bir güzel oluyor,sevdalar.. Gökkuşağına benzettiğimiz hayatı da o renklendiriyor. O,onu vazgeçilmez yapıyor. BİR BAŞKADIR BU DÜNYA.. Ona olan sevgimizi,doğasını ve çevresini koruyup,kollamakla gösterebiliriz.

  Dünya,insanla da çok güzel. İnsan dünyayla!. Gelecekte,yarınlarda bu özellikler daha bir anlamlı olacak. Dünya dündükçe,onu daha çok özleyeceğiz. Onu daha çok seveceğiz.. DÜNYANIN BÜTÜN GÜZELLİKLERİ SİZLERİN OLSUN!.