DÖRT MEVSİM TURİZM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :05.12.2022 09:40

Bütün okurlarımıza ve dostlarımıza en iyi dileklerimizi sunarız. Sağlık,huzur ve mutluluklar dileriz.. Bu makalemizde "turizmi" ele almaya çalışacağız. Onun ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Onun önem derecesi gittikçe de artıyor. Değişen ve gelişen dünyada onun yeri daha bir değer kazanmaya başladı. O,artık sadece bir sektör değil,bir ekonomik değer de oluyor..

İçinde EKONOMİ olan her konu devamlı öncelikli oluyor. Hayatın gidişatında,dünyanın gidişatında iktisadın çok önemli bir konumu vardır. Sadece sanat ondan fazla etkilenmez. Bir de özlemler.. Bunların dışında kalan hemen her konuda "ekonomiyi" görebiliriz. Bazılarında,tam etki yaparken,diğer bir yönde yarım da olsa tesiri olmaktadır. 

 "Turizm" konusunun içinde böylece iktisadi verileri de hatırlatmış olduk. Bir birine çok benzemezler. Fakat,bir çok yönde yolları kesişebiliyor.. “Dört Mevsim Turizm” bu sektörün ilk başlığı olma yolunda ilerliyor. Genellikle yaz aylarında çok büyüyen turzmin,diğer aylarda ve mevsimlerde de aynı işlevini görmesi için yoğun çabalar harcanmaya devam ediliyor.                                                                         

Yılın 12 ayında ve 4 mevsiminde,onun yolculuğunun devam etmesi isteniyor. Bu nedenle,tanıtım ve alt yapı çalışmaları hız kesmeden devam eder. Bir de ulaşım ve konaklama da bu çerçevenin içinde oluyor. Yöresel özelliklerin ve güzelliklerin yerinde görülmesi için bir çok yeni planlar ve projeler yapılmaktadır. Turizmin yolu sonuna kadar açılıyor!.

Bunların yanında,yerel anlamda da bir çok hazırlıklar yapılmaya başlandı. Tarihi ve doğal yerlerin turizme kazandırılma çalışmaları sürekli devam eder. Gelecek yıllarda da bu ve buna benzer çalışmaların hiç durmadan devam edeceğini biliyoruz. Çünkü,turizm artık bir dünya sektörü oluyor. O,bütün dünyayı sarmaya başladı bile!.

MUTLU YARINLAR DİLERİZ!.