DOĞAL,YÖRESEL VE ÖZEL

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :23.01.2023 09:41

En güzel günlerin sizlerin olması dileğiyle,bu haftaki ilk yazımıza başlıyoruz. Konumuz:Doğal olan her şey!. Doğadan kendiliğinden akıp gelen her şey. Tabiatın kendi öz hali,saf hali.. Onun en güzel hali de odur. Ayrıca,onun her günü özeldir. Her günü güzeldir. Bu kadar güzel ve özel olan dünyada başka bir şey de yoktur!.Onun içindir,ona olan sevdamız!. 

“Doğal olsun,bizim olsun” Doğal olduğu zaman,her şeyden daha çok önde olacaktır. Son yıllarda bu  konuda önemli çalışmaların da yapılmakta olduğunu belirtelim. Tabiatın kaynaklarının en iyi şekilde kullanılması için yoğun çabalar sarfediliyor. Onlar için devamlı bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Önce tabiatı ve onun kaynaklarını tanımak lazım. 

“Yöresel olsun,bizim olsun” Yöresel,başka bir deyişle,yerel ürünler artık eskisinde daha çok aranmaya başlandı. Onların yeri şimdi çok daha ”iyi” konumda. Yöresel imalatların ekonomide  ve günlük hayatta da önemli yeri olmaya başladı. Bu önem de giderek artmaktadır. Yörenin ürünü ile başlayan bir de tanıtım,pazarlama ve ticari konular da vardır. 

“Özel olsun,bizim olsun” Yöresel ve doğal ürün olduğu zaman o, ÖZEL de oluyor. Daha bir farklı oluyor. Yalnız bu,ürünlerde değil. Diğer bir çok konuda da ön plana çıkmaktadır. İmalatın ne kadar önemli olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. İlk önce onunla başlıyor,onunla açılıyor,onunla genişliyor hemen her şey. Bu,bir de özel olursa çok daha iyi olacaktır. 

“Üretim” hayatın da en önemli konusu durumundadır. Artık o,daha hızlı ve daha verimli yapılmaktadır. Ama,gelişen teknolojinin onu etkilediğini de söylemek gerekir. Bu etki,bir çok yerde olumlu da olmuştur. “Doğal hal” teknolojide de olduğu gibi devam etmeli. Hayatın kendisinde de!.  SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA!.