DOĞAL YAŞAM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :09.06.2022 10:46

Güzelim hayat hiç durmadan,zamanla akıp giderken;bir çok şeyi de beraberinde getirmeye/yenilemeye devam ediyor. Bütün yaşamların kendileri çok güzeldir. Ama en iyisi,en güzeli “DOĞAL YAŞAM” olanıdır. Olduğu gibi!. Devamlı söylediğimiz bir söz vardı. Onu burada tekrar edelim:”Bırakalım hayatı kendiliğinden,kendi kaynağında akıp gitsin!.” En doğrusu da budur..

 

Doğal olduğu için güzeldir doğa. Dünya!. Elbette,onun içinde bir çok konu daha vardır. Zatan bunlar tabiatın işlenmesiyle meydana geliyor. Örneğin,üretim.. Temel ihtiyaç maddeleri ve iş/çalışma hayatı. Yani,günlük yaşam. Bir de ekonomi,sosyal aktiviteler,bilimsel çalışmalar.. Hepsi tabiatın birer unusurudur,birer parçasıdır. Onlar,doğanın yapısında devamlı vardırlar.

 

“Doğal Yaşam” tabiattaki,tabii,naturel,kendiliğinden oluşmuş canlı hayatın bir bütünüdür. Saf ve kendiliğinden gelişen hemen her şey de bunun içindedir. İşte tam burada kendiliğinden bir güzellik oluşuyor. Ağacıyla,suyuyla,günüyle,güneşiyle,mevsimiyle bir bütün olarak dünyayı kapsamaktadır. Yaşamı da!.

 

Bir de “Doğal Yaşam Alanları” vardır. Canlıların doğada yaşadıkları ve nesillerini devam ettirdikleri bir doğal ortamdır orası. Bütün canlılara hayat verir. Bunun yanında,doğal kaynaklar da insan yaşamının vazgeçilmez öğeleridir. İnsan,bilimle bu kaynakları daha bir faydalı,daha bir kullanışlı hale getiriyor. Doğadan binlerce yenilik icat ediliyor. Hem de her zaman!.

 

Geçmişten geleceğe doğru uzanan bu önemli konular,devamlı hayatın içinde olacak. İnsan hayatının içinde olacak. Bu nedenle doğaya ve onun kaynaklarına en iyi şekilde bakmak lazım. Onu koruyup,kollamamız gerekir. Zira bir ömür hep onunla geçiyor. Doğa ile daha mutlu günlere!. SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER DİLERİZ!.