DOĞAL TURİZM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :30.09.2022 10:21

Bugün dünyanın her yerinde turizme dair bir çok gelişmeler,ilerlemeler ve çalışmalar yapılmaktadır. Bu alanda yapılan yeniliklerin başında,tanıtım ve organizasyon geliyor. Önce var olan tarihi ve kültürel yerlerin tanıtımı yapılarak işe başlanıyor. Bunun özellikle medya ile yapıldığını söyleyebiliriz. Burada basın kuruluşları önemli bir görev üstleniyorlar. Tanıtıp,anlatıyorlar!. 

Turizmin bir çok çeşidi bulunuyor. Buların başında iç ve dış turizm geliyor. Ayrıca,deniz-yayla-bisiklet-macera-sanat ve kültürel turizm olarak adlandırmak mümkün. Bir de,tarihi ören yerlerinin ve kültürel bölgelerinin yapısı da bu alanın içine girmektedir. Ayrıca,yerel turizm denilen yeni bir oluşumdan bahsediliyor. Bir de eko-turizm de mevcuttur.. 

Ama,hepsinin başında “Doğal Turizm” geliyor. Buradaki “doğal” konusu artık ilk sıralara yerleşmeye başladı bile. Yerli ve yabancı turistler için bu konu oldukça ilgi çekici gelmeye başladı. Doğal,kendiliğinden oluşan tabiatın güzellikleri artık birer "turizm merkezi" haline getiriliyor. Bu konuda her yerde yoğun çalışmaların yapılmakta olduğunu görmekteyiz. 

“Turizm” bir seyahat konusu olmasına rağmen temelinde ekonomi gibi önemli bir sektör vardır. Ülkelerin ve şehirlerin ekonomilerine dolayısız katkılar yapan turzim için son senelerde çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Özel günler,fuarlar,festivaller ve sportif etkinlikler devamlı düzenleniyor. Bir de ulaşım ve iletişim alanında da bir çok çalışma yapılmaktadır. 

"Güzelim hayat" bütün hızıyla akıp gitmeye devam ederken,daha iyi ve daha huzurlu bir yaşam için sevgiye yer açmalıyız. Sevgi ile başlayan hemen her şeyde mutlaka daha çok verim ve daha çok anlam vardır. Güzellikte.. Mutlulukta.. Sevgi,insana dünyanın bütün güzelliklerini getirmeye devam edecektir.. EN İYİ DİLEKLERİMİZİ SUNARIZ!