DİJİTAL DÜNYA

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :20.05.2022 08:39
  • Güncelleme Tarihi : 20.05.2022 08:44

Yeni dünyada bir çok değişim yaşanıyor. Teknolojinin son hızla ilerlemesi beraberinde değişimleri getirmektedir. Bunların başında “Dijital” ortam geliyor. Artık,bir çok şey bu alana girmiş durumda. Buna “Elektronik İletişim “ veya "Dijital Platform" demekte mümkün. Bunun bir çok faydası var. Herşeyden önce,işlemler ve çalışmalar çok daha hızlı akmaya başlamıştır.

İnternet’in hayatımıza bu denli girmesinin katkılarını anlatmaya çalışacağız. Elbette,bir çok faydası var. Özellikle,medya-haber-iletişim ve bilgi alış-verişi için oldukça önemlidir. Yaklaşık olarak 15 yıl önce başlayan bu hızlı ortam,ticari ve ekonomik konular için hızlı bir çalışma ve değişimi getirmiştir. Diğer alanlarda buna benzer ilerlemelerin olduğunu görmek mümkündür.

Latincede “Dijital” kelimesinin anlamı sayısaldır. “Digitale” şeklinde yazılan bu kelime,günümüzde daha çok elektronik ve otomatik anlamında kullanılmaktadır. Teknik bir terim olan dijital için “Bilgisayar Ortamı” denilmeye başlanmıştır. Teknolojik çalışma sistemi,sanal ortam,sosyal medya,dijital platform,bilimsel teknoloji gibi tanımların olduğunu görmekteyiz. 

Bir de hep devam eden yaşamakta olduğumuz hayatımız var. O,dünyanın bir bütünü gibi.. Her ne kadar teknoloji günlük hayatımıza,çalışma hayatımıza girmişte olsa,doğal yaşam hep ayrı yerde kalacaktır. DOĞAL HAYAT,BİZİM HAYATIMIZ!. Onun yerini hiçbir şey alamaz.. Doğa ile,doğanın bütün esintileriyle,kaynaklarıyla kendi yaşantımızı en iyi şekilde sürdüreceğiz. DOĞAL VE GÜZEL!. 

Günün,güneşin,rüzgarın,çiçeğin ve hasretin yerini hiçbir şey tutamaz. Yaşama sevincimiz ve duygularımız her zaman ilk sırada olacak. En önde olacak!. Günün ilk ışıklarıyla hayata başlamanın mutluluğunu hiçbir şeyle değiştirmeyiz. Biz,hayatı onlarla daha çok seviyoruz. Biz,onlarla mutluyuz!. SEVGİ VE SAYGILARIMIZI SUNARIZ!.