DERLEMELER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :05.05.2022 11:13

Dünyanın,hayatın en iyi günlerinin sizlerin olması dileğiyle bugünkü yazımıza başlıyoruz.. İnsan olduğu her yeri güzelleştirir!. İnsanla güzelleşir her şey.. Onsuz bir güzellik düşünülemez. Olmaz da!. Yapılan,düzenlenen hemen her etkinliğin temelinde insan olduğunu,olması gerektiğini anlatmak istiyoruz. Onunla başlar;hayatlar,hasretler,sevgiler!.

Son dönemlerde yapılan aktivitelerde insana,onun yarattığı sanata yönelik güzel ve anlamlı sözler de söyledi. Yazıldı.. Bunlardan bir kaçını derlemek,sıralamak istiyoruz: “Baharla başlayan bir festival havası/ Tarihin,doğanın ve eğlencenin fuarı/ Geçmişten geleceğe uzanan sanatları beraber yaşayalım/ Kültürel ve sanat etkinlikleri,hem eğlendiriyor,hem de öğretiyor..

Daha önceki bir makalemizde,düzenlenen “Hatay Günleri” için şunları yazmıştık:

“HOŞGÖRÜNÜN KENTİ HATAY’A HOŞGELDİNİZ..”  Ayrıca,Lezzetler diyarı HATAY-Doğal ve Kültürel Zenginlikleriyle HATAY sizleri bekliyor. Hatay’ın eşsiz mutfağında 600 farklı ve yöresel tatlar var-Gastronominin ve medeniyetlerin Şehri;HATAY!.”  Bunlara benzer daha bir çok deyim ile anlatılmaya çalışıldı fuarlar,festivaller ve şölenler.

“Derlemeler” yazımızda ekonomiye de bir göz atmak isteriz.. Tüm dünyada Pandemi dönemindeki durgunluğun önümüzdeki aylarda normal seyre gireceği tahmin ediliyor. Özellikle yaz aylarında iktisadi verilerde gelişmelerin yaşanmaya başlanacağı kaydediliyor. Üretim konusunda da ilerlemelerin olacağını belirten ekonomistler,piyasaların da canlanacağını tahmin ettiklerini belirttiler.

İklim değişikliği ve çevre konusunun da gelecek dönemlerde önemini koruyacağı sanılmaktadır.. Yaşamın içinde varolan hemen her şeyin daha da iyi olması için yoğun çabalar harcanmaya devam ediliyor. İnsanlığın daha rahat ve daha huzurlu bir yaşam sürmesi için yapılan her çalışma her zaman çok değerli olacaktır. En önemli değeri de hayatın kendisine vermemiz lazım.

MUTLU YARINLAR DİLERİZ!.