DAHA ÇOK ÜRETİM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :06.01.2023 09:08

Hayatın en önemli konularından biri olan "üretimin" daha da artırılması için yoğun çabalar sarfediliyor. Bu,bütün dünyada böyledir!. Bu konuda,özellikle son senelerde az da olsa bir azalmanın olduğunu gözlemleyen uzmanlar,bunun için gerekli tedbirleri almaya başladılar. İmalat sanayini geliştirmek için yeni planların ve projelerin yapılmakta olduğu belirtiliyor. 

 

“Üretim,artırılacak” bunun çalışmasının öncelikle tarım alanında yapılması planlanıyor. Zira,orada başlayacak ivme ve akitivite diğer alanları da "olumlu" bir şekilde etkileyecektir. Tarımsal alanda yapılacak yeni çalışmalara,teşvik desteklerinin yapılması da planlanıyor. Ondan sonra,endüstri,sanayi ve fabrikasyon dallarında da aynı çalışmalar yapılacak. 

 

“İmalat Sanayi” daha da güçlendirilecek.. Son beş yılda bu alanda yapılan araştırmalarda,imalatta yüze bire yakın bir düşüşün olduğu tespit edilmiş durumda. Bu durumun düzeltilmesi için önce bunun nedenleri incelenmeye başlanmış. İmalatın düşüş değil de yükselme göstermesi gerektiğinin üzerinde duruluyor. İnmeyecek,yükselecek!. 

 

“Üretim refahtır” Bu nedenle,önümüzdeki dönemlerde ve yıllarda bu sektörün çok daha verimli olması için bütün önlemlerin alınmakta olduğunu söyleyebiliriz. İmal ederek yaşamak,en güzeli olsa gerek. Onun devamlı ilk sıralarda ve başta olması yaşam için vazgeçilmez bir durumdur. Alınan bu tedbirler sayesinde bundan böyle devamlı artışların olacağı belirtiliyor. 

 

“Doğal kaynaklar” da bu yeni dönemde daha çok korunacak. Onlar da yaşamın önemli bir parçası durumundadır. En güzeli,en önemlisi,en değerlisi ÜRETEREK YAŞAMAKTIR!. Üreten insan,mutlu da olur. Mutlulukta verir!.  SAYGILARIMIZLA!.