ÇİÇEKLERİN DİLİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :08.12.2022 13:22

Her biri yaşamın en güzel durumunu anlatıyor.

“ÇİÇEKLERİN DİLİ” 

Çiçeklerin anlattığı çok şey var.. Onların bir çok özellikleri bulunuyor. En çok,sevgiyi ve dostluğu yansıtırlar. Bir güzelliğin ifadesidir onlar. Onları bir çok şeye benzetmekte mümkün. Biz,bazı özelliklerini yeni öğrendik. Her biri yaşamın en güzel durumunu anlatıyor. Bazen de tek kelimeyle!. Çiçeklerin hayata en güzel tanımları ve temalarını sunduğunu yazmaya çalışacağız.. 

“Çiçeklerin Dili..” Şöyle anlatılıyor:Sarı glayör:kıskançlık-Mor glayör:inanç – Orkide:mağrur,gururlu.. Nilüfer:gelecek,yenileme-Beyaz Lale:doğal,saflık,temizlik- Kırmızı Lale:Sevgi-Peme Lale:anlayış-Sarı Lale:gerginlik..Lilyum:güven-Gardenia:iyimserlik—Kırmızı glayör:istek-Pembe glayör:zerafet.. Frezya:suçsuzluk-Beyaz krizamtem:karşılıksız sevgi.. 

 “Çiçeklerin Dili..” Şöyle devam ediyor:Beyaz gül:masumluk—Kırmızı gül:aşk—Pembe gül:gönlüm sende..Sarı gül:sıcak sevgi—Mersede gül:melankoni—Beyaz karanfil:temizlik,saflık..Kırmızı karanfil:sevgi—Pembe karanfil:içtenlik—Beyaz glayör:dostluk—Menekşe:alçak gönüllülük.. Bu böyle devam eder,gider.. Ama çok güzel anlamlar oldukları da,bir gerçek.. 

Devamlı yaşamın en güzel anlarını hatırlasak. En güzel duygu ve düşüncelerini yaşasak. Yaşatsak!. Hayatı olduğu gibi yaşasak.. Doğal ve saf halini daha çok sevsek..Güzel olan hemen herşeyi hayatımızın ilk hisleri olarak yansıtsak.. Bir başka olurdu bu hayat!. Gün bir başka,ay bir başka.. Mevsim bir başka.. Yıl bir başka. Bir başka olurdu,özlemler de!.

“Çiçekler” yaşamın en güzel duygusu gibidir. Onlarla bütün bir yaşamı,olduğu gibi anlamak gerekir Onu böyle anarsak,onu böyle anlatırsak,onu böyle yazarsak;her şey çok daha güzel olacak. Bu,yaşamın güzelliğine güzellik katacaktır..  BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERİN OLMASI DİLEĞİYLE!.