ÇALIŞMA HAYATI

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :26.05.2022 08:43

Çalışarak hayata yakışmaya çaba gösteriyoruz. Sanırım,en iyisi de budur. Çalıştıkça,ürettikçe yaşamı en güzel şekilde devam ettiririz. Özellikle,kendi istediğimiz,sevdiğimiz bir işte çalışarak daha çok başarılı olacağız. O zaman,önce bunu iyi belirlememiz lazım. Hangi mesleği istiyorsak,ona gereken tüm önemi vererek geleceğe akmasını bilmek lazım.

 

“Üretim işi” sadece mal ve hizmet için yapılmaz. Elbette,ilk önce onlar akla gelir. Fakat,bu konuda bir çok ana başlık daha vardır. Örneğin,yaratıcı yönünü kullanıp yeni şeyler imal etmek. Sanatsal eserler ortaya çıkarmak. Bilimsel deneyler yapmak. Teknolojik yenilikler yapmak gibi bir çok şey sıralamak mümkün. Hemen hepsi,gelecek için ve insanlığın yararları için yapılmaktadır.

“Çalışma” zamanın üretici faaliyetlerle doldurulmasıdır.. Diye,tanımlanıyor. Başka bir deyişle,hayatı faydalı işlerle ikame ettirmekte diyebiliriz. Ayrıca,mal ve hizmetlerin imalatı ve arz edilmesi.. Gibi tanımları bulunuyor. Burada yapılmakta olan işlerin devamlılığı da söz konusudur. “Çalışma Hayatı” devamlılık ve istikrar ister. Böylece "fayda" kavramı daha da artmış olacaktır.

 

Bütün bunların yanında bir de,bilimsel çalışmaların olduğunu belirtmek gerekir. Onlar bu yöndeki hayatın daha verimli olması için devamlı projeler,planlar ve icatlar yaparlar. Şimdiki koşullarda,daha çok çalışmaların yapılmaya başlandığını söyleyebiliriz. Eskiden de yapılıyordu. Ama şimdi,daha çok hızlı akmaya başladı,demek istiyoruz. Zaman gibi,hayat gibi!.

 

İnsanın benimsediği,sevdiği işi yapınca,daha verimli olduğu biliniyor. Hatta böylece,daha kaliteli imalatlara imza attığı tespit edilmiş durumda. "Çalışmak,üretmek" rahatlık ve huzur verir insana. Bu,bütün meslekler,bütün işler ve bütün sektörler için de geçerlidir. Gelecek dönemlerde ve gelecek yılarda da bu durum böyle olacak.. BİZDEN SİZE SAYGILAR!