ÇALIŞMA HAYAT

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :10.11.2022 08:53

Hayatımızda bir çok şey yer alıyor. Eski,yeni çok şey!. Ekonomik ve sosyal konular da buna dahildir. Bir de “Çalışma Hayatı” var. Aslında bunu en başa yazmak gerekir. Zira,o sürekliliği olan en temel konuların başında yer alıyor.  Bir ömür çalışarak geçiyor.. Belkide hayat onunla başlamıyor. Fakat,onunla devam ediyor. Çalışarak,emek vererek günler,aylar,yıllar geçiyor. 

“Çalışma Hayatının” içinde zaman faktörü ile ekonomik faktör ön plana çıkıyor. Bir de “Geçim Kaygısı”  Bu konular için önce eğitim ve hazırlık dönemleri geçiriliyor. Bir meslek sahibi olmak için yoğun çabalar harcanır. En sonunda,bir işe sahip olunabiliyor. Görüldüğü gibi gayet “Uzun Bir Yol” alıyor bu önemli konu. Hayatın ikamesi için de çok gerekli bir yol.. 

İşin ehli olmak,uzmanı olmak en doğrusu olsa gerek. Bir de yetenekli ve girişken olmak.. Bir de işini severek yapmak!. Bir de işine hayat vermek vardır!. Çalışma ve iş hayatının vazgeçilmez öğeleridir bunlar. Bunlar olmadan işinde başarıya ulaşmak çok zordur. Zira,iş hayatı devamlı ve her alanda “Başarıyı” ister.. Bu alanda başarısızlığa yer yok. 

Burada sadece ekonomik kaygılar yer almaz. Topluma faydalı olmak,eserler ve yapıtlar meydana getirmekte vardır. Sanatsal eserler de!. Onlar da yaşamın devamlı içindedir. Yazı yazma sanatını da unutmamak gerekir.. O da çalışma yeteneğinin ve yaşamın en önemli yerinde yer almaktadır. Dünden bugüne uzanan ve devamlı hayatın içinde olan bu konu,zamanla bir yarış halindedir. 

Doğanın kendisi de bu ve buna benzer özellikleri insana sunmaya devam ediyor. Tabiatın içinde bu değerler devamlı yer almaktadır. Nasıl her gün doğa kendini yeniliyorsa,yaşam da öyle oluyor. O da devamlı,yenileniyor,gelişiyor ve ilerliyor.. BUGÜN 10 KASIM..ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ARAMIZDAN AYRILIŞININ YIL DÖNÜMÜ.. ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE VE SAYGILA ANIYORUZ!.