BİZİM GAZETECİLERİMİZ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :10.01.2023 09:29

Bugün,10 Ocak ”Çalışan Gazeteciler” Günüdür. Bu güzide mesleği aktif bir şekilde sürdüren basın emekçilerinin günüdür. Yaklaşık olarak 52 yıldır kutlanan bu özel günün anlamı ve mesleğin önemi bir kez daha hatırlatılmış olacak. Vurgulanmış olacak!. Zaman menfumu gözetmeksizin çalışan,haber ve yazı üreten medya mensupları,devamlı hayatın içindedir. 

 

“Bütün meslekler önemlidir..” Her birinin kendine göre,özelliği ve verimi vardır. Ama,”Gazetecilik” ayrı bir özelliğe sahiptir. Hatta,şöyle diyebiliriz:mesleklerin mesleğidir,gazetecilik.. Haberin,fotoğrafın,yorumun ve sanatın birleştiği yegane meslektir. Konusu oldukça geniştir!. Her mesleği,her konuyu içinde barındıran da odur. 

 

“Gazetecilik” halkın haber alma gereksinimini karşılamak üzere haber malzemesi sayılan enformasyonun toplanması,analiz edilmesi,habere dönüştürülmesi ve yayımlanması işlemlerini içeren bir meslektir.. Diye,genel bir tanımı vardır. Bunun yanında yazılı ve görsel medyanın da bu alana girdiğini belirtmek lazım. Hem gazete,hem radyo,hem de televizyonda çalışanlar da bu kapsamın içindedir. 

 

“Bizim Gazetecilerimiz” her zaman görevlerinin başındadır. Haberi en iyi şekilde işleyen de onlardır. Onlar,haber akışını en doğru,en gerçek ve en hızlı bir şekilde sunmaya yoğun çabalar sarf edenlerdir. Genel ve yerel anlamda haberlerin alınması,incelenmesi ve yayınlanması gibi görevleri bulunan medya mensupları devamlı ÖZVERİLİ bir şekilde çalışırlar. 

 

“Gazeteciler” her zaman en iyi cümlelerle ve akıcı bir dille yazılarını yazarlar. Hemen her gün haber için yoğun çabalar sarfeden değerli gazeteci dostlarımızı buradan bir kez daha kutluyoruz. Bütün gazetecilere üstün başarılar ve esenlikler diliyoruz!.  10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!.