BİZİM DÜNYAMIZ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :26.07.2022 12:16
  • Güncelleme Tarihi : 26.07.2022 17:02

En iyi dileklerimizi sunarak yazımızı başlıyoruz. “Yeni Bir Dünya” olur mu? Neden olmasın. Coğrafi ve fiziki olarak değil ama!. Sanatın,özlemlerin,coşkuların,şiirlerin,çiçeklerin ve sevgilerin süslediği renga-renk yeni bir dünya olmaz mı?. Herkesin rahat,huzurlu ve mutlu olduğu,kardeşçe yaşadığı yeni bir dünya olmaz mı? Doğanın en yalın,en saf,en şirin haliyle yeni bir dünya olmaz mı?

Olmasa bile,hayali çok güzel!. Hani hep deriz ya;en iyi mutluluklar,”Hayal etmek” ve Üretmekle” başlar. Biz de böyle bir dünya hayal ediyoruz. Hayalini yazmak bile heyecan veriyor. Şöyle bir düşünün:doğal bir yaşam sarıyor her yeri. Su kaynağından,hava gökyüzünden,yağmur buluttan,çiçek dalından,özlemler yürekten akıp geliyor insanların gönüllerine.

Gönüller sevgilerle doluyor!. "Sevgi dolu" bir dünyayı,dilemek,istemek en ince,en anlamlı,en güzel duygulardır. Aslında bu,duygudan da öte!. Doğal hislerle,sabahın,günün ilk ışınlarıyla yaşamı daha çok sevmenin hayalidir bu!. Onun bu anları,gelecek sevgilerin çiçekleri gibidir. Sevgi,çiçeğe benzer. Çiçekte sevgiye!. İkisinin özlemleri farklı olsa da,coşkuları aynıdır..

“Yeni Dünya” desekte bunun,bir yaşam boyu sürmesini isteriz.. Bahara benzeyen bir güzellik olsun her yerde. Dünyanın ilk sevgisi,olduğu gibi devam etsin isteriz. Zira o,en güzeliydi.. Yaşamın ilk anları gibi!. Bu güzellikleri,doğa insana sunmaktadır. Onun içinde bu özelliklerin hepsi var. Tamamı var!. Oradan başlıyor bütün sevgiler. Bütün ilk sevgiler. Oradan devam ediyor hayat!.

Ulaşılmaz,yadsınmaz bir yerde olsa da “SEVGİYİ” aramaya devam etmeliyiz. Onu aramak,onu özlemek bile farklı bir coşku verir insana. Mutluluğa giden yolu böylece sonuna kadar açmış olacağız. Sevginin yolu,mutluluğun yoludur!. Mutluluk ve sevgi yaşamın en güzel çiçekleridir. SEVGİ DOLU,MUTLULUK DOLU OLSUN HAYATINIZ!