BİZİM ÇİFTÇİLERİMİZ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :17.05.2022 09:03

Hayatın ve üretimin her anında,her aşamasına devamlı yer alan çiftçilerimiz bizi yarınlara taşımaktadır. Onlar,imalatın ilk örneğini yerine getiren en çalışkan insanlardır. Onlar;doğayı,toprağı ilk işleyen,ilk hisseden,ilk üreten,ilk seven insanlardır. Bir bakıma onlarla başlıyor bütün imalatlar. Önce onların eli değiyor,toprağa,ürüne hasrete!.

 

14 Mayıs,”Dünya Çiftçiler Günüydü”  Çiftçilerimiz,üretimin ve verimliliğin yanında,hayat standarının  yükseltilmesinde ve tarımın her aşamasında yer alan değerli insanlardır. Toprağın imalatına verim katan ve onları insanlığın hizmetine sunan çiftçilerimiz,dünyanın ilk üreticileridir. Geçmişten geleceğe uzanan ve devamlı yoğun çabalar sarfeden de onlardır.

“Çiftçiler” toprağın ilk dostlarıdır. Doğanın da en yakın dostudur. Toprak ve Çiftçi ayrılmaz ikilidir.. Son yıllarda “Kadın Çiftçiler” de burada yerini almaya başlamıştır. Onlar da üretime en iyi şekilde katkılar sunmaktadır. Gelişen teknolojiyle de tarımsal faaliyetler daha bir verimli ve daha bir hızlı konuma gelmiştir. Bilim,tarıma da gereken desteği vermiştir.

Aynı gün,yani 14 Mayıs “Eczacılar Günüydü.” İkisi aynı güne denk geldi. Eczacılarımız da sağlık alanında vatandaşlara özveriyle hizmetlerini en iyi şekilde yapmaktadırlar. Vatandaşa en yakın sağlık kurumu olarak,görevlerini her zaman başarıyla yerine getirmektedirler. Şifa dağıtan Doktorlarımıza,Eczacılarımıza ve Sağlık personellerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz..

Güzelim hayat;insanlara refahı ve huzuru sunmaya,vermeye her zaman ve de her koşulda hazırdır. Bunun yanında doğa da aynı işlevi görmektedir. Doğa ve hayat her anda insanlığın yanındadır. İnsanlıkta onlara bu önemi ve değeri vermesini bilmelidir. Doğa,hayat ve insan;vazgeçilmez güzelliktedir.. GÜZELLİKLERLE DOLU BİR HAYATINIZIN OLMASI DİLEĞİYLE!.