BİRİNCİ KONU SAĞLIK

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :07.04.2022 09:43

Hayatın kendisidir,sağlık. Sağlıklı olmak,en büyük mutluluktur. Onun yerini başka hiçbir şey tutamaz. “ÖNCE SAĞLIK,SONRA DA SAĞLIK” Bundan sonra başlar hemen her şey. Onunla gün başlar,güneş başlar,mevsimler başlar.. Onun yaşamdaki konumu,bütün her şeyden çok daha öncedir. Öncelikli bir konudur o..Onunla geleceğe taşınır bütün hasretler. Ümitler de!.

 

Bugün,7 Nisan “Dünya Sağlık Günü” 1950 yılından bu yana kutlanan bu özel günde,sağlığa dair bir çok etkinlik yapılacak. Özellikle,insan sağlığı için!. Bütün dünyada bu konuda,bilimsel paneller,seminerler ve sunumlar yapılacak. Ayrıca bugün ile başlayan hafta da” Sağlık Haftası” olarak ilan edilmiş durumda. Hayatta en büyük varlığın,en iyi zenginliğin "Sağlık" olduğu vurgulanacak.

 

Son yıllarda,ortaya çıkan salgın hastalıklar ve onların toplum üzerindeki etkileri de detaylı bir şekilde anlatılacak. Salgın hastalıklara karşı alınan önlemlerin çok etkili olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var. Ülkemizde bu konuda çok başarılı çalışmalar yapılmıştır. Halkın sağlığı için bir çok tedbir ve uygulama tam zamanında yapılmıştır. Bu önlemler de halen devam ediyor.

 

Bu çok önemli konu,sadece bir gün,bir hafta için geçerli olamaz. Yıllar boyu,yaşam boyu sürer. Daha sağlıklı olmak için,insanların sağlığı için,Tıp bilimi ve uzmanlar sürekli çalışmalarda bulunuyorlar. Tıp’taki ilerlemeler ve gelişmeler,genel sağlık için de gayet önem arz etmektedir. Özveriyle çalışan Bilim Adamlarına,Doktorlara,Eczacılara ve Sağlık Personeline ne kadar teşekkür etsek azdır.

 

 Toplumun sağlığı,afiyeti,huzuru ve esenliği için devamlı çabalar sarf eden Doktorlarımızı kutlamak lazım. Onlar,devamlı şifa dağıtıyorlar.. Bu özel ve önemli günde başta Doktorların ve diğer sağlık elemanlarının gününü kutlar,başarılarının devamını dileriz. Hayat,sizinle daha bir güzel. Daha bir anlamlıdır.. HEPİNİZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ!.