BİR MUTLULUK

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :30.01.2023 09:28

Bütün okurlarımıza ve bütün dostlarımıza en iyi dileklerimizi sunuyoruz.. Bu yazımızda MUTLULUĞU anlatmaya çalışacağız. Nasıl anlatabileceğimizi henüz bilmiyoruz. Zira,onu anlatmak oldukça zordur. Ama,onu yazabiliriz. Anlatamadığımızı böylece yazmış olacağız. Onu anlatan hiçbir kelime yok mu?. Vardır,elbette!. Hislerin,duyguların,heyecanların ve coşkuların tarifinde hep o var. 

“Mutlu insan”  Asıl hedef bu olsa gerek. Mutlu insan,çevresini aydınlatır.Onun insanlığa da bir çok faydası olacaktır.. MUTLULUK VER,MUTLU OL!. Bizce en doğru deyim budur. Bunu tersinden okusak;mutluluk vermesen,mutlu olamasın. Bu anlam çıkıyor.Ona giden her yol yaşamın da en anlamlı yoludur. Bütün yollar ona çıkar,demek lazım. 

“Mutlu dünya” onunla geçen bütün ömürler,ona bu değeri vermek ister. Onun için mutluluğu tam olarak tanımlamak nerdeyse imkansız gibi. Bazı yerlerde şöyle denilmek isteniyor:”Bütün özlem ve isteklere eksiksiz bir biçimde erişmekten duyulan kıvanç durumudur. Söz konusu istek ve özlemlere ulaşıldığında duyulan sevinçtir” de denilmek isteniyor. 

“Mutlu hayat” yaşamın ve doğanın sevinci bunun en başlarında yer almaktadır. Doğal olmak,yaşamı kendi akışına bırakmak,ona ulaşmanın ilk ve son adımlardır. Sevinçler içinde devam bir yaşam olur mu? Daha doğrusu o,bir ömür boyu sürer mi?.Tam olarak devam etmese de,hayatın en güzel yönlerini,en güzel günlerini gösterir o. Yaşatır da!. 

İçinde “sevgi” olan her yaşamda,her konuda huzur dolu anlar da olacaktır. Sevda,saygı,dostluk bu konunun temel sözcükleridir. Onlarla o,yine de tam anlatılmıyor. Ama,işte yazabiliyoruz. Mutluluğu yazmanın bile çok önemli olduğu görüyoruz. Mutlu kelimelerin dünyası o!. BÜTÜN MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN!.