BİLİMSEL GELİŞMELER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :29.08.2022 12:32

Bütün okurlarımıza ve dostlarımıza en iyi dileklerimizi sunarak bugünkü yazımıza başlıyoruz. Haftanın ilk gününde hepinize başarılı ve huzurlu günler dileriz.. Hafta içi her gün,HATAY Gazetesinde yaklaşık olarak 14 aydan bu yana yazmayı sürdürdüğümüz makalelerimizle siz değerli dostlara seslenmenin,mutluluğu içinde olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. 

 Günlük yaşamda ve çalışma hayatında önemli bir yer tutan "bilim" hemen her konuda ilerlemeye,gelişmeye devam ediyor. Yeni icatlar ve yeni bilimsel çalışmalar insanlığın hayatına devamlı sunulmaktadır. Gelecek yıllarda,yeni bir çok buluşun yaşamdaki yerini almaya başlayacağını söyleyebiliriz. Bilim adamlarının bu konudaki çalışmaları hiç durmadan sürüyor. 

 Bilimin gelişmesinin yanında,bir çok konunun değişim gösterdiğini görmekteyiz. Herşeyden önce,bir çok şey daha hızlı ve daha ivedi akmaya başladı. Teknolojik gelişmeler,hayatı değiştirmeye devam ediyor. Global dünyada bilimsel olarak yapılan en ufak çalışma bile aynı anda heryere ve her tarafa yayılmaktadır. Bu konudaki test çalışmaları ve deneysel çalışmalar da buna dahildir. 

 “Bilimsel Gelişmelerin” yanında sosyo-ekonomik ilerlemeler de kaydediliyor. Sosyal hayat,artık daha çağdaş ve verimli çalışmalarla anılmaya başlandı. Burada,yerel motiflerin ve kültürlerin de önemli bir yerinin olduğunu belirtmek gerekir. Ekonomik alanda ise,daha çok iş hacmi ve daha çok kaliteye önem verilmeye başlanmıştır. Buradaki rekabet,tüketicilerin lehine ilerlemektedir. 

 "Güzelim hayat" işte böyle akıp gidiyor!. Geçmişten daha hızlı akan,yaşam için yapılan her olumlu çalışmaya destek olunması gerekir. Özellikle doğal kaynaklar ve çevre konusunun burada ilk sırada yer alması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Gelecek nesillere daha yaşanır bir çevre bırakmak için herkesin gönüllü bir şekilde katkılar yapmasının gerektiğine inanıyoruz.. BİZDEN SİZE SAYGILAR!