BİLİMDE SON GELİŞMELER

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :09.12.2022 12:21

 

Bilimin hayattaki yerini konu edinmeye çalışacağız. Bir de teknolojik gelişmeleri.. Zaten teknoloji ve bilim bir birinden ayrılmaz. Her ikisi devamlı yaşamın içindedir. Bu konunun temelini “teknik” olgular oluşturuyor. Bir de onların faydalarını da anlatmak istiyoruz.Bilimsel her icadın mutlaka yararı vardır. Bu özelikle,eğitiğm,sağlık ve sosyal yaşam için daha bir önem kazanıyor. 

Bilim adamları,yıllardır doğanın yapısını ve gelişmesini çok merak ederler.. Bu konuda devamlı inceleme ve araştırma çalışmalarında bulunurlar. Devamlı deneyler yaparlar..Uzun süren ve devamlılığı olan bu çalışmalar sonucunda yeni bir çok teknik buluşlara varılmıştır. "Yeni icatlar" meydana gelmiştir. Bunlar hala devam ediyor. İnsanlığa yararlı çalışmalar yapılmaktadır.

 İlk çağlarda başlayan bilimsel araştırmalar hiç durmadan devam etti. İlk bilim dalı olarak,”Gök Bilimi” yazılmış. Gök Bilimi,bilim dalları arasında en eskisidir.Özellikle antik çağlarda en yoğun durumda yapılmıştır. Bilimlerin ilk ana konusu olarakta bilinir. Gökyüzü ve gök cisimleri en çok merak edilenlerinin başında yer almıştır. Daha sonra,diğer çalışmalar da yapılmış..

 BİLİM,doğanın,evrenin ve gelişmelerin kendisini konu alarak çeşitli deneyler ve uygulamalar yapmaktadır. Deneye dayanan bir yöntem olduğu için de olumlu ilerlemeler kaydetmiştir.Bu deneylerden ve çalışmalardan sonuçlar çıkaran ve düzenli bilgi sağlayan da bilimdir. Genel gerçeklik ve kesinlik nitelikleri gösteren,uygulayan da odur. Bilim hayatla akmaya devam eder!.. 

 Bilimsel gelişmeler hiç durmaz.. Son yıllarda özellikle,ulaşım,iletişim,tıp ve medya alanında yapılan bir çok yenilikler de bilimin ve teknolojinin eseridir. Eğitim ve ekonomi analında da bir çok yeni gelişmeler yapılıyor. Bilimsel çalışmalar şimdi daha hızlı ve daha çağdaş yöntemlerle yapılmaktadır..  MUTLU GÜNLER DİLERİZ!.