BİLİM VE YAŞAM

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :13.04.2022 10:09

Hepinize en iyi dileklerimizi sunarak yazımıza başlamak istiyoruz. Gününüz, bir ışık gibi olsun!. Gittikçe gelişen,değişen yaşamda,bir çok yeniliklerle karşılaşıyoruz. Özellikle,günlük yaşantımıza giren teknolojik gelişmeler beraberinde,yeni alışkanlıkları getirmekte olduğunu belirtmek istiyoruz. Bunu hayatın her alanında görmek mümkün. 

 Bazı söylemlerde,konuşma ve yazma dilinde bile farklılıkların oluşmaya başladığını gözlemliyoruz. Daha farklı,daha basit bir söylem mi oluyor. Bu,tam olarak öyle değil. Fakat,teknik terimlerde,güncellenen konularda bunun etkisi giderek artıyor. Daha bilimsel oluyor,demek istemiyoruz. "Bilim,her zaman vardı.." Her yılda,her çağda vardı. Var olmaya da devam edecektir. 

 Son senelerde günlük yaşamımıza daha çok giren teknolojinin kendisiyle beraber yeni kelimeler de kullanılmaya başlandı. Hemen her alanda yer alan bilimsel konular,özellikle çalışma hayatı için giderek daha bir önem kazanıyor. Bugün bir çok işlem internet dünyasında yapılmaya başlanmıştır. Böyle daha hızlı sonuçların alındığı da ifade edilmektedir. 

 Bütün bu gelişmelerin yanında,üretimi artırma çalışmalarının da olduğunu vurgulamak isteriz. Son dönemlerde,yerel ve organik üretim konusunda önemli gelişmeler de elde edilmeye başlanmıştır. Diğer alanlarda da bu gelişmelerin olduğunu rakamlar ortaya koyuyor. Bir bakıma hızla ilerleyen bilimin teknolojisi,üretime de kolaylıklar sağlamaktadır.  Bilim ve üretim iç içe!.

 Yaşamın içinde olan her şeyin gelişip,ilerlemesi olumlu olarak kabul ediliyor. Dünyanın bilimi,hayatın teknolojisi,günlük yaşamın içinde devamlı kalacaktır.. MUTLULUK hariç,her alanda etkisi olan bu yeni durumların,yeni buluşların devam edeceğini söylemek mümkün. Mutluluk ve sevgi ise,insanlığın en önemli dünyası olarak kalmaya devam edecektir. Onlar,yaşamın kendisidir!.