BAŞARILI BİR YARIŞ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :24.08.2022 09:54

Hatay’dan başlayan uluslararası yarış,bir çok konuda faydalar sağlamaya devam ediyor. Özellikle “tanıtım” konusunda!. Motor ve Otomobil yarışı için günlerce hazırlıklar yapıldı. Bu zorlu ama heyecanlı yarışın önce gidiş yerleri,parkurları seçildi. Daha sonra gerekli bütün alt yapıları hazırlandı. Bunun için uzmanlar çok önemli çalışmalarda bulundular. 

 

Bu yarışın,Hatay/Antakya’dan başlaması İlimiz adına gayet önemli ve anlamlıydı. Hatay’da düzenlenen ilk uluslararası yarış olma özelliğini de taşıyordu. Tam adı;RallyRaid olan bu organizasyon,tarihi ve doğal yerlerden ilerleyerek devam ediyordu. TransAnatolia Start yarışı 20 Ağustos’ta Antakya’da düzenlenen görkemli bir törenle başlamış oldu. 

 

Dünyanın en zorlu yarışmalarından biri olarak kabul edilen bu organizasyon için yerel ve genel basında yüzlerce haber,fotoğraf ve yorum yayınlandı. Yarışmanın ilk etapları başarıyla geçildi. Bu konuda gerekli bütün önlemler daha önce alınmıştı. İkinci etabının hala sürdüğü yarış,Eskişehir’de tamamlanmış olacak.  Bu konuda,yazılı ve görsel medya’da daha bir çok haber çıkacak. 

 

Hatay’dan Eskişehir’e doğru hızla,heyecanla ve tutkuyla süren yarışta çekilen fotoğraflar da çok anlamlıydı. Çok güzeldi!. Doğanın ortasında,doğa ile iç içe çekilen bu fotoğraflar bile konunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş oluyordu. Ormanların,ağaçların ve doğal güzelliklerin bu yarışla tanıtımının yapılması doğrusu,çok sevindiriciydi. Çokta başarılıydı!. 

 

Daha önceki bir çok yazımızda/makalemizde,bu ve buna benzer etkinliklerin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışmıştık. Özel günlerin,fuarların,aktivitelerin ve etkinliklerin yanında bu yarış organizasyonu tam olarak FİNAL oldu diyebiliriz. Katkısı olan herkesi tebrik ediyoruz.  SEVGİ VE SAYGILARIMIZLA!.