ANTAKYA LEZZET FESTİVALİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :23.05.2022 11:33

İyi bir hafta geçirmeniz dileğiyle bugünkü makalemize başlıyoruz.. Hatay’da festivaller,şölenler,fuarlar ve özel günler tüm hızıyla devam ediyor Son iki ayda bu alanlarda bir çok etkinlikler yapılmıştır. Yapılmaya devam ediliyor. Pandemi döneminde yapılamayan aktiviteler,şimdi en iyi ve en geniş katılımlarla yapılmaktadır. Vatandaşlar,bu etkinliklerin hemen hepsine yoğun ilgi ve katılım gösterdi.

Hafta sonunda yapılan “ANTAKYA LEZZET FESTİVALİ” gayet başarılı bir organizasyonla yerine getirilmiştir. Hatay ve Antakya’ya özgü yemekler ve lezzetlerin yanında yöresel ürünler festivalde yerini almıştı. Ayrıca,yöremize ait kültür ve sanat etkinlikleri festivalin programı içindeydi. Yerli ve yabancı bir çok kişi bu festivali ziyaret etmiştir.

Hatay Valiliğinin  himayelerinde,Antakya Belediyesi’nin ev sahipliğinde,Antakya Ticaret ve sanayi Odası-ATSO- ile Hatay Gastronomi ve Turizm Derneği tarafından 20-21 ve 22 Mayıs 2022 tarihlerinde Antakya Vali Ürgen Parkında organize edilen “ANTAKYA LEZZET FESTİVALİ” görkemli geçti. Yoğun bir şekilde ziyaret edilen festival oldukça başarılıydı.

 

Yöresel lezzetlerin yanında yapılan kültürel,sanatsal ve sosyal etkinlikler gayet iyiydi ve çok beğenildi. Bunların yanında festival alanında düzenlenen sergiler tam not almıştır. Bu önemli festival Hatay’ın tanıtımı için oldukça önemliydi. Basın kuruluşları ve medyanın burada yaptığı haberler,festival için,tanıtım için gayet önemliydi. Hatay’ın ve Antakya’nın lezzetleri halkla buluşmuş oldu.

 

Yaz aylarında bu yöndeki etkinliklerin devam edeceği ve bir çok yeni festivallerin yapılacağı belirtilmiştir. Baharla başlayan güzel ve anlamlı şölenler yaz mevsiminde en iyi şekilde yerini almaya devam edecektir. Bu ve buna benzer etkinliklere katkısı olan herkese şükranlarımızı sunarız.. EN GÜZEL GÜNLER SİZLERİN OLSUN!.