23 NİSAN ŞÖLENİ

  • Yazar :Hayrettin Oğur
  • Eklenme Tarihi :22.04.2022 10:47

Dünyadaki tek çocuk bayramı olan “23 NİSAN” coşkuyla kutlandı. Bir festival,bir şölen gibiydi!. Çocukların ve öğrencilerin en mutlu,en özel günlerinden biriydi.. Üç gün süren çeşitli etkinliklerle kutlanan bu önemli günde,yarışmalar da yapıldı. Kamu Kuruluşların,Yerel yönetimlerin,Belediyelerin,Okulların ve özel kuruluşların etkinlikleri ile bayram en iyi şekilde kutlanmış oldu.

Ulu Önder M.Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği "23 Nisan Bayramı" bütün dünyaya örnek teşkil etmektedir. Şenlikler,şölenler ve özel gösteriler çocuklar ve öğrenciler için en iyi şekilde yapıldı. Çocuklar;daha bir sevindi,daha bir mutlu oldu!. Satranç yarışmaları,halk oyunları,animasyonlar,tiyatrolar,sergiler özenle yapılmıştır. Çocuklar ve öğrenciler bu anlamlı kutlamalara her yerde renk aktılar. Coştular!.

Bütün dünya ülkelerinin örnek gösterdiği 23 NİSAN BAYRAMI  baharla,sanatla aynı anda yapılmış oldu. Böylece,baharın ilk ayı olan Mart’ta başlayan etkinlikler,en anlamlı şekilde bu özel günle devam etmiş oldu. Yaz aylarında da bunlara benzer şenliklerin,festivallerin yapılacağı şimdiden duyurulmuş oldu. Baharla başladı,yazla devam edecek. Bu güzellikler,bütün bir yıla da yayılabilir..

Bu dönemde sanat ve edebiyat alanında bir çok özel yarışmalar da yapıldı. Satrançta da öyle!. Yine çocuklar ve gençler bu etkinliklerde en önemli yerde olmuştu. Onlar için yapılan her aktivite,her şenlik daha bir coşkulu oluyor. Geleceğin dünyası onların olduğuna göre;onların eğitimi de,etkinlikleri de en iyi şekilde yapılması gerekir. Yapılıyor da!.

Çocukların dünyası;geleceğin,yarınların dünyasıdır.. Onlar,bilimle ve çağdaş yaşam koşullarıyla daima ileriye gidecektir. Geleceğin bütün güzellikleri onların olsun!. Çocukların olsun!. Bu duygu ve düşüncelerle,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.