YİĞİTBAŞI GÖREVİNDEN AYRILDI

  • Eklenme Tarihi :11.06.2022 | 10:16

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün başarıyla geçirdiği sezonun ardından Kulüp Başkanı Zekiye Barutçu Yiğitbaşı yaptığı yazılı basın açıklamasıyla görevinden ayrıldı.

YİĞİTBAŞI GÖREVİNDEN AYRILDI

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yiğitbaşı,  Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün tesis, sporcu ve branş sayısı bakımından, Türkiye'nin en büyük spor kulübü olduğunu belirterek,  “2020 yılı Ağustos ayından bu yana geçen 22 aylık süreçte 23 branşa 3 tane daha ekleyerek branş sayımız 26'ya yükselmiştir. Çoğunluğu Hataylı olmak üzere binlerce sporcumuz mevcuttur. Pandemi ve ülkemizdeki ekonomik krize rağmen süper ligde mücadele eden 5 takımımıza ek olarak 2020- 22 döneminde hentbol, voleybol ve masa tenisi takımlarımız da süper lige çıkma başarısını göstermiştir. Yine bu süreçte toplam 243 kupa, 600 madalya sahibi olduk.”

 

İŞLERİMİN YOĞUNLUĞU NEDENİYLE AYRILIYORUM

“Ancak özveriyle yürüttüğüm Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevinden işlerimin yoğunluğu nedeniyle ayrılıyorum. Bu süreçte bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen, her zaman yanımda olan, Hatay'ı spor kenti yapan Belediye Başkanımız ve Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü Savaş'a, çalışma arkadaşlarıma, antrenörlerimize, sporcularımıza, tüm hemşerilerime,  çok değerli basın mensubu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  Başkanlık koltuğu için her zaman " ben bu koltuğun bekçisiyim, benden sonra sırası gelen oturacak" dedim. Türkiye'nin en büyük spor kulübü başkanlığını ifa ettiğim için onur duyuyorum ama buraya kadarmış. Çünkü bu bir bayrak yarışıdır.  Göreve gelecek olan yönetici arkadaşlardan ricam; güçlü bir aidiyet duygusuyla kulübüme sahip çıkmalarını,  daha üstün başarı ivmesini devam ettirmelerini diliyorum. Bir dileğim de daha önce alınan kupalarla birlikte dönemimde alınan kupaların yer alacağı bir spor müzesi oluşturulmasıdır. " dedi. (Haber merkezi)