YAYLADAĞI’NDA ABA GÜREŞİ TURNUVASI

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 14:44
  • Muhabir :MURAT MUTLU

YAYLADAĞI’NDA ABA GÜREŞİ TURNUVASI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Yayladağı Kaymakamlığı, Yayladağı Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Hatay İl Temsilciliği tarafından 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Yayladağı Kapalı Spor Salonu’nda 12-18 Yaş Arası Aba Güreşi Turnuvası gerçekleştirilecek.

 

Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Halil Çağran tarafından organize edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 12-18 Yaş Arası Aba Güreşi Turnuvası 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Yayladağı Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

TURNUVAYA TÜM GÜREŞSEVERLERİ VE HALKIMIZI BEKLİYORUZ

Aba Güreşi Turnuvası ile ilgili bilgiler veren Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Halil  Çağran, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Yayladağı Kaymakamlığı, Yayladağı Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Hatay İl Temsilciliği tarafından bu hafta sonu 18 Mayıs’ta yapılacak olan turnuvamıza tüm güreşseverleri ve halkımızı bekliyoruz. Yapılacak olan Aba Güreşi Turnuvası 12-18 Yaş Arası 35 kg. 80+ kg. arası 5’er kg. farkla 10 kategoride yapılacak. Turnuvaya katılacak olan sporcularımızın lisans ve 2024 yılı vizesi zorunludur. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Ata Sporumuz olan Aba Güreşleri’nin yaşatılması için elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz.” dedi.