YARIŞTIRICI KULÜP

  • Eklenme Tarihi :30.12.2022 | 10:14
  • Muhabir :

HEM YETİŞTİRİCİ, HEM YARIŞTIRICI KULÜP OLACAĞIZ

YARIŞTIRICI KULÜP

İskenderun Spor Kulüp Başkanı Hakan Bolat:

İskenderun spor Başkanı Hakan Bolat ilk yarının bittiğini belirterek stat olmaması, çok ciddi sakatlıklar yaşamalarına rağmen 37 puanla ligi tamamladıklarını söyledi.

Sezonun ilk yarısını İskenderun’da yayın hayatını sürdüren bir haber kanalına yapan  ve ikinci yarı hazırlıkları konusunda bilgiler veren İskenderun spor Başkanı Hakan Bolat “İlk yarı 37 puan çok iyi puanlama. Tabi ki rakiplerimizle birinci ikinci olan rakiplerimizle aramızda 4 puan var, onlar daha iyi geçirdiler. Buca spora 3 puanı biz verdik, o 3 puanı vermeseydik hatta berabere bitseydi şu anda çok daha değişik olacaktı” dedi.

İlk yarıyı iyi durumda geçiren İskenderun sporun şampiyonluğun en büyük adayı olduğunun altını çizen Başkan Bolat “İkinci yarıya gelecek olursak transferlerimizi yapıyoruz, yaklaşık 5 oyuncu alacağız, 5 oyuncuyu net almak istiyoruz. Bana göre ikinci liglerin, birinci ligin en iyi sol beklerinden biri Bahadır’ı aldık. Şu anda 7-8 tane oyuncuyla temas halindeyiz. Bu oyuncuların çoğu birinci ligde ve ikinci ligde oynamış oyuncular. Hocamız Nedim Yiğit’le anlaştık. Benim çok inandığım ve güvendiğim bir hoca, ne yaptığını bilen, A milli takımda fatih terimle ve Lucescu’nun yardımcılığını yapmış, Başakşehr’in altyapısında Koordinatör olarak çalışmış, Türk futboluna çok değerli oyuncular çıkartmış bir hoca. Bizim bir felsefemiz var. Biz hem yetiştirici kulüp olacağız hem de yarışmacı bir kulüp olacağız. Bunun için de doğru isim Nedim Yiğit olduğuna karar verdim ve onunla yolumuza devam edeceğiz. Hocamız geldi, bugün ilk antrenmanlarına çıkacaklar” diye konuştu.

Stadyum problemini de hazırlıklarını yaptıkları Kırıkhan stadyumu ile çözdüklerini ifade eden Başkan Hakan Bolat “Kırıkhan stadında daha basklı oynayacağız. Boş türbinlere değil de dolu türbinlere oynayacağız. Bence daha iyi olacak, buradan gitmesi de kolay 35 kilometre. İkinci yarıya daha iyi hazırlanıyoruz. Bu kadar elimize geçmiş fırsatlar varken bu kadar puanlar toplamışken şampiyon olmak istiyoruz, direkt şampiyon olmak istiyoruz. Hatta şampiyon olmasak da play Off var, oradan da çıkmak istiyoruz. Kendi adıma konuşuyorum; İskenderun’a bu yaz yine bir şölen yaşatacağımıza çok inanıyoruz. İnanılmaz derecede kulüp içindekiler dayanışma içerisinde, çok çalışıyoruz, çok uğraşıyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)