TURNUVALARA HAZIRLIYORLAR

  • Eklenme Tarihi :15.09.2023 | 15:33
  • Muhabir :

Hatay İskenderun ilçesinde depremzede öğrencilere tenis kursu veren Aremsis Tenis Akademi şu anda mevcut 104 sporcu öğrenci ve bunlardan 53 tanesi çocuk sporcu olmakla beraber ayda 34 saat eğitim gördüklerini söyledi.

TURNUVALARA HAZIRLIYORLAR

Depremzede çocukların motivasyon ve depremin izlerini biraz da olsa unutturmak isteyen Aremsis Tenis Akademi baş Antrenörü Eren Emre “Aremsis Teniz akademisi de şu anda 104 sporcu ve hizmet vermekteyiz 104 sporcunun 53 tanesi 5 ve 14 aralığında olup diğer yaş gruplarındaki hem lise hem de veteran diye adlandırdığımız sporcularımız. Aremsis tenis akademi programımıza bir programımıza aylık 34 saat olmakla beraber 34 saatin 18 saati tenis dersi 16 saat kondisyon dersi olarak hizmet vermekteyiz. Çocuklarla deprem sonrasında yaptığımız çalışmalar hem depremzede olmuş çocuklarla hem de özel çocuklarımızla birbiriyle kaynaştırıp hem motivasyon arttırma hedefindeyiz” dedi.

10 TANE TESİS KORTU BULUNUYOR

Aremsis akdemi tenis tesisinde 10 tane tesis kortu bulunduğunu vurgulayan Eren Emre “8 tanesi toprak kort, 2 tanesi beton kortu olmasıyla İskenderun’daki vatandaşların en iyi şartlarda eğitim alabilmektedir. Tesis olarak hem uluslararası hem de sporcu öğrencileri turnuvalara hazırlamaktadır. İskenderun için hem bölgemiz için çok kazançlı olacağı düşüncesindeyiz buradaki sporcuların veteran grupların tamamının yılın 6-7 takviminde sürekli turnuvalar olup uluslararası turnuvalar kabul edilip. Akademi tesisi uluslararası standartlarına göre yapılmış bir tesis” diye konuştu.

HEDEF MİLLİ SPORCU YETİŞTİRMEK

Çok yakın zamanda İskenderun'da da tesislerinde sporculara yararlı olabileceğini düşündükleri uluslararası turnuvalar düzenlenip şehre destek vermek istediklerini sözlerine ekleyen Eren Emre “Okullarda zamanla taramalar yapıp yetenekli çocukları da belirlemek istiyoruz. Ekonomileri hiç önemli değil, iyi kötü olsun yetenekli çocukların tamamını Aremsis tenis akademi olarak destek verip hem malzeme yardımı hem de burada bulunduğu sürece antrenman yaptığı sürece ekonomisini hiç düşünmeden destek vermekten memnuniyet duyuyoruz. Sporcu yetiştirme konusunda da 9 ve 10 yaşında aldığımız çocuklarla güzel bir planlama yapıp önemli kürsüler alıp Türkiye'de temsil edecek sporcular yetiştirme hedefindeyiz. Burada uzun vadede hedefimiz de tüm sporcularımızın kürsüler almış ve daha uzun vadede milli sporcularımız yetiştirmek” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)