TFF Hakem Akademisi, Adana ve Bayburt'ta Aday Hakem Kursları Gerçekleştirdi - Hatay Gazetesi

TFF Hakem Akademisi, Adana ve Bayburt'ta Aday Hakem Kursları Gerçekleştirdi

  • Eklenme Tarihi :21.05.2024 | 12:54
  • Muhabir :Haber Merkezi

TFF Hakem Akademisi, Adana ve Bayburt'ta Aday Hakem Kursları Gerçekleştirdi

TFF Hakem Akademisi, ülke genelindeki hakem ihtiyacını karşılamak adına yaptığı çalışmalar doğrultusunda 13-19 Mayıs haftasında 2 ilde daha Aday Hakem Kursu gerçekleştirdi.  

Adana ve Bayburt illerinde hakemlik kariyerine başlamak arzusuyla başvuruda bulunan adaylar hafta başından itibaren 17 kural, atletik performans ve psikolojik performans sunumlarının bulunduğu online eğitim içeriklerini aldılar. 18 Mayıs Cumartesi günü Hakem Eğitimcileri tarafından verilen yüz yüze eğitimde, iki ilde toplam 128 hakem adayı hakemin kariyer yolu hakkında bilgi sahibi olurken futbol oyun kuralları özelinde eğitim aldılar.
Eğitimin sonunda eşzamanlı olarak Turkcell EduBiz sistemi üzerinden 50 soruluk sınava tabi tutulan adaylardan 60 ve üzeri puan alanlar, 19 Mayıs Pazar günü saha uygulaması ve atletik testin yer aldığı son aşamaya geçme hakkını elde ettiler. Saha aşamasında erkek adaylar 2200, kadın adaylar 1600 metreyi 12 dakika içerisinde koşmak için çaba sarf ettiler. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan adaylar Aday Hakem olarak hakemlik kariyerlerine başlama hakkına sahip oldular.